Prezidento Gitano Nausėdos per rugsėjo 20 - 26 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Rugsėjo 20 d. G. Nausėda pradėjo dalyvavimą 76-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje akcentuodamas darnaus vystymosi svarbą.
„Mums solidarumo prireiks, siekiant įveikti dar vieną didelį, skubiai spręstiną klausimą – klimato kaitos. Reikia imtis skubių veiksmų. Stiprindami savo šalių ekonomiką privalome investuoti į poveikio klimatui neutralumą, biologinės įvairovės apsaugą ir jos atkūrimą“, - prieš renginį pasakė valstybės lyderis.
Taip pat rugsėjo 20 d. G. Nausėda perskaitė kalbą Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendrųjų diskusijų kontekste apie darnų vystymąsi.
„Džiaugiuosi galėdamas Jums pranešti, kad šių metų birželio mėnesį Vilniuje buvo pasirašyta „Žalios Lietuvos“ deklaracija“, - kalboje informavo valstybės vadovas.
Rugsėjo 21 d. G. Nausėda pasveikino Armėnijos Prezidentą Armeną Sarkisianą ir visus šalies gyventojus 30-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
„Nuoširdžiai linkiu aktyviai įgyvendinti reformas siekiant sėkmingo ir efektyvaus Armėnijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo“, - rašoma sveikinime.
Rugsėjo 21 d. G. Nausėda per vizitą Niujorke tradiciškai susitiko su lietuvių bendruomene ir įteikė apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms.
Taip pat rugsėjo 21 d. Nausėda išsiuntė laišką Maltos Respublikos prezidentui George‘ui Vellai ir pasveikino Nepriklausomybės dienos proga.
Taip pat rugsėjo 21 d. G. Nausėda perskaitė kalbą Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 76-oje sesijoje, kurioje perspėjo apie hibridinių atakų keliamą pavojų visų šalių saugumui, hibridinines Baltarusijos atakas, Rusijos grėsmes ir priminė apie kovą už Ukrainos laisvę bei kitas svarbias problemas.
„Pastaraisiais metais supratome, kad jokia šalis negali įveikti pasaulinių iššūkių viena. Tik viso pasaulio pastangos padėjo mums sušvelninti COVID-19 pandemijos pasekmes. Ši kova dar nebaigta“, - kalboje pažymėjo šalies vadovas.
Rugsėjo 22 d. pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė lankėsi Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke.
„Lietuviai esame tol, kol puoselėjame savo kalbą ir kultūrą“, - pasakė D. Nausėdienė.
Taip pat rugsėjo 22 d. G. Nausėda, viešėdamas Jungtinių Tautų Organizacijos renginiuose, tradiciškai skiria dėmesio ekonominei diplomatijai ir susitiko su daugiau kaip šimtmetį integruotų rizikos sprendimų srityje veikiančios JAV bendrovės „Moody‘s“ vadovu ir generaliniu direktoriumi Robertu Fauberiu ir Lietuvos padalinio vadovu Mariano Andrade Gonzalezu.
„Mūsų šalis žinoma pasaulyje lazerių industrijos laimėjimais, per pandemiją proveržį pasiekė gyvybės mokslų sritis. Dabar tinkamas metas plėtoti ir kitas kryptis, kurios prisidėtų kuriant aukštesnės pridėtinės vertės Lietuvos ekonomiką. Į klimato kaitos ir kibernetinio saugumo iššūkių valdymą orientuotos investicijos – svarbios ateičiai ir dera su augančia mūsų šalies ekosistema“, - susirinkusiems pasakė valstybės lyderis.
Taip pat rugsėjo 22 d. Nausėda, tęsdamas vizitą Jungtinėse Tautose, kartu su Latvijos Prezidentu Egiliu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid susitiko su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterresu.
Susitikime taip pat kalbėta apie saugumo situaciją regione ir bendrus Baltijos valstybių iššūkius: Baltarusijos hibridinę ataką, režimo organizuotą nelegalių migrantų antplūdį ir tarptautinių saugumo standartų neatitinkančią Baltarusijos atominę elektrinę.
Taip pat rugsėjo 22 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos paraštėse Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda susitiko su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu, Estijos prezidente Kersti Kaljulaid ir Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda.
Susitikime daugiausia dėmesio skirta saugumo regione ir pasaulyje klausimams, įvertintos neseniai pasibaigusios karinės pratybos „Zapad“. Valstybių vadovai vieningai sutarė stebėti situaciją nedemokratinėje kaimynystėje bei Baltarusijos ir Rusijos karinės integracijos procesus.
Valstybių vadovai taip pat aptarė situaciją Afganistane bei naujas partnerystes siekiant taikos ir stabilumo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione.
G. Nausėda taip pat susitiko su Moldovos prezidente Maia Sandu ir jai pasakė, kad svarbu išnaudoti visas galimybes siekiant reformų įgyvendinimo ir negrįžtamai įtvirtinti Moldovos eurointegracijos pastangas.
Rugsėjo 23 d. G. Nausėda pasveikino Vilniaus Arkivyskupą Metropolitą Gintarą Grušą jubiliejaus proga.
Taip pat rugsėjo 23 d. G. Nausėda, dalyvaudamas JAV prezidento Džo Baideno inicijuotame viršūnių susitikime „Global COVID-19“, informavo pasaulio lyderius, kad reikia siekti globalaus 70 proc. vakcinacijos rodiklio.
Taip pat rugsėjo 23 d. G. Nausėda paminėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną.
Taip pat rugsėjo 23 d. G. Nausėda su D. Nausėdiene lankėsi viename svarbiausių JAV lietuvių traukos centrų – Čikagos Švč. Mergelės Marijos gimimo parapijoje.
„Kol pasaulyje bus lietuvių, bus ir Lietuva“, - susirinkusiems perskaitytoje kalboje atskleidė valstybės lyderis.
Rugsėjo 24 d. G. Nausėda Čikagoje susitiko su lietuvių bendruomenės verslo atstovais, įkūrusiais Jungtinėse Amerikos Valstijose įmones įvairiuose ekonominės veiklos sektoriuose – IT, transporto, teisinių paslaugų, inovacijų ir kituose. Šalies vadovas taip pat įteikė valstybės apdovanojimą JAV Kongreso nariui Johnui Shimkui už nuopelnus Lietuvai ir ypač reikšmingus darbus.
Taip pat rugsėjo 24 d. D. Nausėdienė lankėsi Ilinojaus universiteto Čikagoje Lituanistikos katedroje ir susitiko su universiteto rektoriumi prof. Michaeliu Amiridžiu, vicerektoriumi Javieru Reyesu, vicerektoriumi sveikatos reikalams Robertu Barishu, vicerektoriumi tarptautiniam bendradarbiavimui Nealu McCrillisu ir Lituanistikos katedros vadovu prof. Giedriumi Subačiumi bei lietuvių kalbą Ilinojaus universitete dėstančia prof. Karile Vaitkute.
Taip pat rugsėjo 24 d. G. Nausėda Amerikos lietuvių lopšyje, Čikagos Lemonto priemiestyje, susitiko su Pasaulio lietuvių centro atstovais.
„Padedate nepamiršti, kokia vieninga lietuvių tauta“, - susirinkusiems pasakė valstybės vadovas.
Rugsėjo 25 d. G. Nausėda išreiškė užuojautą dėl Nacionalinės premijos laureato Leonardo Gutausko mirties.