Prezidento Gitano Nausėdos per vasario 8 – 14 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Vasario 8 d. G. Nausėda vaizdo skambučiu kalbėjosi su buvusiais Lietuvos nuolatiniais atstovais prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), ambasadoriais prof. dr. Irena Vaišvilaite ir dr. Arūnu Gelūnu ir informavo, kad Lietuva nepakankamai išnaudoja UNESCO pasaulio paveldo vertybių potencialą.
Vasario 9 d. G. Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Lietuvos diplomatijos vadovu Gabrieliumi Landsbergiu, su kuriuo aptarė svarbiausius užsienio politikos darbotvarkės klausimus – tartasi dėl ES Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo eigos, sankcijų išplėtimo Baltarusijos bei Rusijos režimams, Baltarusijos AE (BAE) elektros patekimo į Lietuvos rinką užkardymo, Aleksejaus Navalno įkalinimo.
Vasario 10 d. G. Nausėda per pokalbį telefonu su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptarė Lietuvos ir Baltijos regiono saugumo bei gynybos klausimus ir pranešė, kad šiuo metu ypač svarbi NATO patikima ir tikslinga atgrasymo laikysena.
Valstybės lyderis akcentavo, kad Lietuva nekeičia principinės nuostatos skirti 2 proc. šalies BVP gynybai, o iki 2030 m. planuoja investicijas į saugumą ir gynybą padidinti iki 2,5 procento.
Vasario 11 d. G. Nausėda pateikė siūlymus tolesnei Finansų ministerijos suburtos ekspertų grupės diskusijai. Jais siekiama tobulinti mokesčių sistemą trijose srityse: kuriant paskatas pokriziniu laikotarpiu sparčiau mažinti nedarbą ir paskatinti atlyginimų augimą, mažinant neteisingas mokestines išlygas, kurios jau daugelį metų egzistuoja dėl skirtingų pajamų mokesčio tarifų darbo santykiuose ir kitose pajamose, ir taip pat didinant mokesčių sistemos stabilumą.
Taip pat vasario 11 d. G. Nausėdos iniciatyva įvyko nuotolinis kultūros forumas „Lietuva ir UNESCO: ar vykdome pažadą sau ir pasauliui?“ Jame dalyvavę atsakingų valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių ir verslo atstovai aptarė svarbiausias aktualijas: išskirtinę vertę turinčių UNESCO pasaulio paveldo vietovių Lietuvoje apsaugos juridinius aspektus, jų valdysenos problemas, įveiklinimo, tyrimų, edukacijos klausimus.
Vasario 12 d. G. Nausėda priėmė Rusijos Federacijos ambasadoriaus Aleksejaus Isakovo skiriamuosius raštus.
Taip pat vasario 12 d. G. Nausėda vaizdo skambučiu kalbėjosi su Latvijos vadovu Egilu Levitu. Pokalbis vyko paminint simbolinę datą – sukanka 100 metų, kai įsteigti Lietuvos ir Latvijos de jure tarpvalstybiniai santykiai.
Valstybių vadovai tarpvalstybinių santykių šimtmečio proga sutarė toliau stiprinti dvišalį bendradarbiavimą bei atparė Rusijos, Baltarusijos bei vakcinavimo problemas.
Taip pat vasario 12 d. G. Nausėda pakvietė minėti Valstybės atkūrimo dieną kartu.
Vasario 14 d. G. Nausėda pasveikino vieną žymiausių XXI a. Lietuvos skulptorių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Vladą Urbanavičių 70-ojo jubiliejaus proga.
Šaltinis: prezidentas.lt