Karti Graikijos įvykių patirtis suteikė naują energijos impulsą kairiesiems ir dešiniesiems radikaliems politiniams judėjimams, taip sukurdama priešrevoliucinę atmosferą Europoje, kurios Senasis žemynas nejautė nuo 1968 m. Apie tai perspėja Europos Sąjungos vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas leidinyje „The Financial Times“.
„Aš iš tikrųjų bijau ne finansinės, o ideologinės ir politinės infekcijos, kurią paskleidė Graikijos krizė, – pareiškė D. Tuskas. Prieš didžiąsias Europos istorijos tragedijas visada vykdavo toks pats žaidimas – taktinė sąjunga tarp visų politinių srovių radikalų. Šiuo metu mes stebime būtent tokį patį politinį fenomeną.“
Gindamasis nuo kritikos dėl sąlygų, kurias Graikija turės įvykdyti, kad gautų finansinę pagalbą, D. Tuskas pareiškė: „Aš negaliu sutikti su argumentu, kad kažkas buvo nubaustas, ypač A. Cipras ar Graikija. Visas procesas buvo nukreiptas į tai, kad padėtume Graikijai.“
D. Tusko manymu, Graikija gavo pagalbą „gana lengvomis sąlygomis“, ne tik vertinant finansiniu, bet ir politiniu požiūriu, – „beveik be jokio turto įkeitimo“.
Europos Tarybos pirmininkas taip pat pareiškė, kad jo politinės pažiūros neturėjo įtakos derybų su Graikija procesui, ir kad jis „vadovavosi pragmatišku, o ne ideologiniu požiūriu į Graikijos lyderį“.
„Aš jaučiu galbūt ne revoliucines nuotaikas, bet tam tikrą plačiai paplitusį nepakantumą. Kai nepakantumas iš asmeninės jausminės patirties peraugą į visuomeninę, tai tampa įžanga į revoliuciją“, – mano D. Tuskas.
Šaltinis: ft.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]