Trečiadienį į antrąjį posėdį rinksis Pensijų kompensavimo darbo grupė. Į darbo grupę deleguoti valdančiosios koalicijos atstovai turėtų pristatyti, kaip jie įsivaizduoja sumažintų pensijų kompensavimo tvarką.
Prieš savaitę į pirmąjį posėdį susirinkusi darbo grupė apsitarė, kaip dirbsianti ateityje. Liko neaišku, ir ar sumažintos pensijos kompensaciją galės atsiimti paveldėtojai, jeigu pats asmuo tos dienos, kai jos bus pradėtos grąžinti, nesulauks. Apie tai yra užsiminęs Premjeras Algirdas Butkevičius. Nepaaiškėjo, ir iš kokių lėšų būtų kompensuojamos pensijos.
„Politinių partijų atstovai grįš su savo matymais, pristatys juos“, – apie trečiadienio darbo grupės posėdžio darbotvarkę Eltai sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės patarėjas viešųjų ryšių klausimais Arūnas Malinovskis. Pasak jo, konkretesnių sprendimų nebus ir šįkart.
Darbo grupė posėdžiaus Vyriausybėje.
Darbo grupei, kuri savo siūlymus turės pateikti iki vasario vidurio, vadovauja socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė, jos nariai yra finansų ministras Rimantas Šadžius, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Algimantas Dumbrava, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė, Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas, socialdemokratas Algirdas Sysas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius ir A. Pabedinskienės patarėja Giedrė Vitienė.
Pagal Seimo nutarimą Vyriausybė pensijų kompensavimo mechanizmus turėtų pateikti iki kovo 1 dienos. Pensijos dėl ekonominės krizės praėjusios kadencijos Seimo sprendimu buvo sumažintos 2010-2011 metais.
Skaičiuota, kad joms kompensuoti prireiks per milijardo litų. 2013 metų lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų skaičius siekė 599,4 tūkstančio, netekto darbingumo pensijų gavėjų buvo 143,9 tūkstančio, invalidumo pensijų gavėjų – 70 tūkstančių.
Eltos, „Žinių radijo“ inf.