Kaip matyti iš ES ataskaitos apie atliekų tvarkymą, Lietuvoje, palyginti su kitomis bendrijos šalimis, atliekų rūšiuojama ir perdirbama dar labai mažai. Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto direktorius profesorius Jurgis Staniškis sako, kad skandinavai perdirba apie 90% buitinių atliekų, o Lietuvoje šiukšlės vežamos į sąvartynus ir tik labai nedidelė dalis jų patenka perdirbėjams.
Elektronikos ir automobilių atliekas perdirbančios bendrovės „EMP Recycling“ direktorius Almonas Kybartas sako, kad didžiąją buitinę techniką lietuviai išmoko tvarkyti, tačiau mažesnę vis dar meta į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Tai kelia didelį pavojų, nes į sąvartynus patenka nuodingos medžiagos ir tūkstančius metų yrantis plastikas.
Profesorius J. Staniškis mano, kad padėtis iš esmės pasikeistų, jei gyventojams būtų sukurtos finansinės paskatos rūšiuoti.
Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Balčiūnas sako, kad gyventojai yra visais būdais skatinami rūšiuoti, o ES parama pirmiausia buvo panaudota dar sovietiniais metais naudotiems ir pavojų kėlusiems sąvartynams uždaryti ir rekonstruoti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]