Vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma. Nuotr. lrv.lt |
Balandžio 24 d. kelios visuomeninės organizacijos kreipėsi į Vyriausybę (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Sunkiai iš valdžios išeidinėja D. Grybauskaitė (sudėtingi klausimai Vyriausybei)“.
Buvo prašoma atsakyti į klausimus, kada ir kiek, kokių apsaugos priemonių pateikta medikams ir kitoms žinyboms bei tarnyboms iš Valstybės rezervo po 2020 sausio 29 d. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio, kuriame dėl koronaviruso grėsmės buvo nuspręsta aktyvuoti SAM, VRM, FM, URM ir SM Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrus (ESOC), keistis informacija.
Buvo prašoma pateikti informaciją, kada ir kiek, kokių apsaugos priemonių ir reagentų COVID-19 testavimui buvo gauta kaip labdara iš Kinijos ir kitų užsienio valstybių, kiek iš kur už kokią kainą nupirkta po 2020 sausio 29 d., kaip ir kokiose sveikatos apsaugos įstaigose jie buvo paskirstyti bei apskaityti?
Buvo prašoma paaiškinti, kodėl karantino metu skirtingoms ministerijoms dideliais kiekiais perkant šias prekes, nesudaromos bendros skrydžių programos, kad sumažinti logistikos kaštus? Kiek Lietuvoje buvo laboratorijų, galinčių ir turinčių teisę vykdyti COVID-19 diagnozavimą iki 2020-01-29 d., kiek jų yra dabar, kokie jų pajėgumai vykdyti tyrimus, kodėl iškart nebuvo leista diagnozavimą vykdyti visoms galinčioms tai daryti laboratorijoms?
Buvo klausiama, kokie medikai patarinėja Vyriausybei COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimais?
Buvo klausiama, kodėl Vyriausybė, viešai pakvietusi piliečius grįžti, neizoliavo jų priverstinai karantino laikotarpiui?
Buvo klausiama, kiek gyventojų Lietuvoje mirė kiekvieną dieną nuo 2020 sausio 29 d. dėl COVID-19 ir dėl kitų priežasčių?
Buvo klausiama, kodėl 2020 kovo 16 d. paskelbus karantiną Lietuvoje, faktiškai buvo nutrauktas kitų ligų gydymas?
Buvo klausiama, kiek nuo 2020 kovo 16 d. Lietuvoje mirė žmonių nuo kitų ligų, t.y. ne nuo COVID-19?
Atsakymus atsiuntė Vidaus reikalų ministerijos viceministras Česlovas Mulma.
„Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybei 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl COVID-19 plitimo grėsmės ir Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui 2020 m. vasario 27 d. potvarkiu Nr. 43 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo paskyrimo“ paskyrus sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovu (toliau – valstybės operacijų vadovas), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendindamas valstybės operacijų vadovo sprendimus, nuo 2020 m. vasario 29 d. teikė valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargas medikams ir kitiems civilinės saugos sistemos subjektams. Žemiau esančioje lentelėje pateikta informacija, kiek nuo 2020 m. vasario 29 d. iki 2020 m. gegužės 5 d. iš valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų buvo skirta medikams ir kitiems civilinės saugos sistemos subjektams“, - parašė viceministras Č. Mulma.
Su šia lentele galima susipažinti čia:
Su visu ministerijos raštu galima susipažinti ČIA.
Komentaras galėtų būti. Bet ar bus, dar neaišku. Daugumai ir be komentaro turėtų būti viskas aišku.
Susiję:
Sunkiai iš valdžios išeidinėja D. Grybauskaitė (sudėtingi klausimai Vyriausybei)
Prokuratūra – žemiau FNTT lygio
Neįtikėtina: valstybinio transliuotojo eteryje į miltus buvo sumalta koronaviruso mega afera
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]