Konservatorius Vytautas Landsbergis garsus tuo, kad gerai žaidžia šachmatais. Šis žaidimas reikalauja šviesios galvos ir gerų matematikos žinių. Tačiau po „Brexit“ buvusio europarlamentaro V. Landsbergio matematiniai skaičiavimai pasirodė keistoki.
V. Landsbergis sakė: „Ekonominės ir socialinės „Brexit" balsavimo pasekmės jau matomos. Auga valandomis, praregės ir tie 40%. Yra keistai susirūpinusių kuo staigiau užkalti negrįžtamumo vinis. Politinės pasekmės dar perspektyvoje; tai dilema ar išliks pati, kaip dabar, keturių šalių Jungtinė Karalystė. Ką gi, balsavot. Jau siūlantys perbalsuoti, renkantys parašus „už“, galėtų teikti naują formulę: ar norite reformuotos ES?“
Taip pat profesorius rašė: „Jungtinės Karalystės piliečių balsavimas parodė, kad apie 40 proc. jų nori pabūti atskirai nuo ES. Ar kiti 60 proc. jau laimingi, kad už juos taip nuspręsta – netrukus paaiškės“.
Apie kokius 40 proc. „nepraregėjusiųjų“ kalbėjo V. Landsbergis, težinoma tik Dievui ir jam pačiam, nes faktai rodo šiek tiek ką kita. O jie yra tokie: už išėjimą iš ES („nepraregėjusieji“) yra 51,89 proc., taigi 17 410 742 žmonės.
Jei skaičiuotume tuos 17,41 mln. žmonių nuo visų Jungtinės Karalystės gyventojų skaičiaus (su neturinčiais teisės balsuoti šalyje gyvena 65 102 385 žmonės; taip teigia naujausi, 2016 m. duomenys), išeitų 26,74 proc.
Jei skaičiuotume tuos 16,14 mln. žmonių, kurie norėjo pasilikti ES, nuo visų Jungtinės Karalystės gyventojų skaičiaus (su neturinčiais teisės balsuoti šalyje gyvena 65 102 385 žmonės; taip teigia naujausi, 2016 m. duomenys), išeitų 24,79 proc.
Tiesa, Londone iš tikrųjų už išėjimą iš ES balsavo 40,07 proc. balso teisę turinčių gyventojų. Prieš išėjimą iš ES Londone balsavo 59,93 proc. balso teisę turinčių gyventojų. Londone iš visų prie balsadėžių atėjo 69,7 proc. balso teisę turinčių gyventojų.
Galbūt V. Landsbergis tai ir turėjo galvoje, bet, nepaisant Londono reikšmingumo pasauliui ir Lietuvai, jis nėra visa Jungtinė Karalystė.
Beje, Londonas, kurio vos 48,4 proc. gyventojų yra krikščionys (gal tuos maždaug 40 proc. galvoje turėjo V. Landsbergis?), yra labai multikultūrinis miestas, todėl pusiau juokais, pusiau rimtai vadinamas Londonistanu. 2001 m. 71,15 proc. jo gyventojų buvo baltieji, dabar jų gerokai mažiau. Londone kalbama daugiau nei 300 kalbų. Viena jų yra lietuvių.
O gal V. Landsbergis tiesiog paprasčiausias manipuliatorius? Ne, to tikrai negali būti.
Susiję:
Konservatorius kviečia: būtina susitelkti istorinės Atlanto civilizacijos išlikimui
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]