Nuotr. lrv.lt |
Anot premjerės Ingridos Šimonytės, mąstymas apie savo, bendruomenės ir valstybės ateitį yra politinės kultūros dalis ir susivokusios visuomenės bruožas. Pasak moters, norėtųsi, kad viešuose ar bendruomeniniuose, profesiniuose viešųjų reikalų svarstymuose apie ateitį būtų svarstoma daugiau.
„Naują Lietuvos ateities projektavimą pradedame ne tuščiame lauke, nes galime pasinaudoti prieš dešimtmetį sukurtos ateities strategijos „Lietuva 2030” patirtimi ir iš jos pasimokyti. Kaip tuometė dalyvė matau, kad geras pradinis „Lietuvos 2030” įdirbis ilgainiui išsisėmė. Taip atsitiko dėl to, kad Lietuva stokojame apie ateitį mąstančiųjų ir mintis reiškiančių. Ateities mąstymui sukūrę namus – Seimo Ateities komitetą ir Vyriausybės strateginės analizės centrą, turime rūpintis mąstytojų gretų pagausinimu. Šiandien pradedamas strategijos „Lietuva 2050” rengimas yra gera galimybė“, - pasakė premjerė.
Į Lietuvos ateities projektavimą įtraukdama jos ateičiai neabejingus piliečius, akademinę bendruomenę ir įvairias asocijuotas grupes, taip pat bendradarbiaudama su Seimu, Vyriausybė yra užsibrėžusi iki 2023 m. pavasario sesijos pradžios parengti ir parlamentui pateikti ilgalaikės strategijos „Lietuva 2050“ dokumentą.
Kiek tokių strateginių, absoliučiai gyventojams beprasmiškų dokumentų Lietuvoje jau yra parengta, niekas nesivargina suskaičiuoti. Svarbiausia – visų tų strategijų metu teisingai įsisavinti biudžetinius pinigus ir imituoti veiklą.