2024 m. balandžio 20 d.

 

Iki šiol neatsakyta, kodėl bu­vo už­da­ry­ta Ig­na­li­nos atominė elek­tri­nė

37
Paskelbta: 2017-06-21 10:39 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorius A. Kubilius daug prisidėjo, kad saugi Ignalinos atominė elektrinė būtų uždaryta ir uždegė žalią šviesą Astravo branduolinės jėgainės statyboms. Nuotr. facebook.com


Seimo narys Petras Gražulis, svarstant įsta­ty­mo „Dėl bran­duo­li­nės elek­tri­nės, sta­to­mos Bal­ta­ru­si­jos Res­pub­li­ko­je, Ast­ra­vo ra­jo­ne, pri­pa­ži­ni­mo ne­sau­gia, kelian­čia grės­mę Lie­tu­vos Res­pub­li­kos na­cio­na­li­niam sau­gu­mui, ap­lin­kai ir visuo­me­nės svei­ka­tai“ pro­jek­tą, prisipažino, kad niekaip negauna atsakymo, kodėl bu­vo už­da­ry­ta Ig­na­li­nos ato­mi­nė elek­tri­nė.
 
„Juk ten­ka kal­bė­tis ir jums, ir man su Lie­tu­vos di­plo­ma­tais, su ki­tų vals­ty­bių diplo­ma­tais. Mes ga­lė­jo­me ne­už­da­ry­ti. Aš pa­skai­čia­vau, ka­da bu­vo dar Sei­mo na­rys J. Ve­sel­ka ir kė­lė tą klau­si­mą, mes še­šis kar­tus kė­lė­me klau­si­mą Sei­me, tei­kė­me įsta­ty­mo pa­tai­sas, kad ne­bū­tų už­da­ry­ta Ig­na­li­nos ato­mi­nė elek­tri­nė, še­šis kar­tus. La­biau­siai prieš mus pa­si­sa­kė kon­ser­va­to­riai, kad mes gi­na­me rusų in­te­re­sus, kad mes esa­me vos ne ru­sų par­ti­ja. <...> Pa­lau­ki­te, o kas išaiškė­jo?“, - klausė politikas.
 
Pasak P. Gražulio, išaiškėjo tai, kad konservatoriai labiausiai prisidėjo, kad „atsi­ras­tų ne­sau­gi elek­tri­nė Ast­ra­ve“.

„Ko ten A. Ku­bi­lius va­ži­nė­jo dvi­ra­tu­ku? An­driau! Ir lai­mi­no tą že­me­lę, kur statoma Ast­ra­vo ato­mi­nė elek­tri­nė. Ir nie­ko ta­da, ka­da dar bu­vo tik ban­do­ma, ieško­ma, pa­ren­ka­ma ta vie­ta, de­ja, kon­ser­va­to­riai, ka­da bu­vo val­džio­je, jo­kio triukš­mo ne­kė­lė. Ab­so­liu­čiai! Bū­da­mas prem­je­ru A. Ku­bi­lius vi­siš­kai ty­lė­jo, buvo pa­ten­kin­tas esa­ma si­tu­a­ci­ja. Ta­da bu­vo daug leng­viau su­stab­dy­ti, pri­im­ti to­kius įsta­ty­mus“, - A. Kubiliaus „nuopelnus“ priminė P. Gražulis.

Politiko teigimu, toks įstatymas nieko neduos.

„Da­bar ką duos ši­tas įsta­ty­mas? Ar mes pri­ver­si­me lat­vius, es­tus, kad jie taip pat ne­pirk­tų elek­tros ener­gi­jos iš Ast­ra­vo ato­mi­nės elek­tri­nės? Ma­nau, kad vargu. Te­ko ir man da­ly­vau­ti Bal­ti­jos Asam­blė­jo­je, kur bu­vo svars­to­mas ši­tas klau­si­mas. Da­ly­va­vo ne tik lat­viai, es­tai, bet ir len­kai, ir šve­dai. Jie kė­lė pagrindi­nį klau­si­mą – sau­gu­mo, jie taip pat baks­no­jo į mus, o koks mums skirtu­mas, Ast­ra­ve ar Ig­na­li­no­je sto­vės ato­mi­nė elek­tri­nė“, - teigė P. Gražulis.

Politikas paprašė baigti baksnoti pirštais į tuos, kas turi kitą nuomonę.

„Aš no­riu, kad jūs pri­si­im­tu­mė­te tą kal­tę ir ga­lų ga­le baig­tu­mė­te baks­no­ti pirštais į tuos, ku­rie tu­ri ki­tą nuo­mo­nę, kad jie tar­nau­ja ru­sams. Tai kam ta­da jūs tar­na­vo­te už­da­ry­da­mi ato­mi­nę elek­tri­nę? Kam, pa­sa­ky­ki­te, ru­sams ar Lietu­vai? Bu­vo­te Lie­tu­vos pat­rio­tai? Nors TATENA pa­sa­kė, kad mū­sų Ig­na­li­nos ato­mi­nė elek­tri­nė sau­gi ir dar ma­žiau­siai 20 me­tų ga­li dar­buo­tis Lie­tu­vos la­bui. Mes ga­lė­jo­me tu­rė­ti pi­gią, sau­gią elek­tros ener­gi­ją, o da­bar mes ga­li­me tik pareiš­ki­mus da­ry­ti ir įsta­ty­mus pri­im­ti, ir jo­kios ki­tos įta­kos ne­ga­li­me pa­da­ryti“, - nurodė P. Gražulis.

Jis pakvietė konservatorių A. Kubilių prisiminti politinę atsakomybę.

„Andriau Ku­bi­liau, pri­si­im­ki­te po­li­ti­nę at­sa­ko­my­bę už tai, kad už­da­rė­te ato­mi­nę elek­tri­nę, o gal­būt dėl to už­da­rė­te, kad at­si­ras­tų ne­sau­gi Ast­ra­vo ato­mi­nė elektri­nė“, - savo pasisakymą baigė P. Gražulis.

Ekspertai.eu primena, kad Astravo atominė elektrinės klausimas buvo vienas pagrindinių konservatorių kozirių 2016 m. Seimo rinkimuose, tačiau ši korta nesuveikė ir rinkimai buvo pralaimėti.

Keli susiję:

Lietuva nepalieka galimybių Baltarusijai nestabdyti Astravo AE statybų

Žalieji valstiečiai artimiausius kelis metus pasisitengs apsisaugoti valstybę nuo Rosatom ir Rusijos valdžios  

V. Bakas: „Great news! The parliament has agreed for the bill that recognizes the Astrav electricity plant unsafe“

Kodėl prezidentė nenori dalyvauti „Lietuvos išsivadavimo tąsoje“? Kažkas stabdo  

Iš pradžių patvirtinę, kad dalyvaus, Lietuvos ambasados atstovai paskutinę minutę atsisakė  

Proveržis: pasmerkta Astravo AE bei sutarta dėl paramos Ukrainai ir bendradarbiavimo su JAV   

Latvija užėmė Kremliui artimą, nesolidarią su Lietuva poziciją dėl Astravo AE

JOKIO ASTRAVO su Maskvos branduoliniu teroru   

Žalią šviesą Astravo AE uždegę konservatoriai toliau kovoja dėl šios jėgainės statybų sustabdymo

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
37. to Ceslovas
(2017-06-27 20:00:36)
(46.36.76.41) Parašė:

Juk konservai buve komunistai ir kgb kaip ir socdemai bei visi kiti like politikoje36. skorpe
(2017-06-22 03:05:35)
(37.228.240.20) Parašė:

youtube.com/watch?v=VvZMvcDRiMA///Как научиться распознавать знаки, которые нам посылают небеса35. nu
(2017-06-21 22:26:02)
(77.90.124.209) Parašė:

kubiliecas ivykde globalistu ir masonu valia...34. to21
(2017-06-21 22:16:23)
(77.90.124.209) Parašė:

jaunimui viskas dzin,nes duok i rankas mobilka,tai gali karas prasideti ir jie vis tiek bukai maigys mobiliaka.manau jeigu kokiom nors priemonem butu atjungtas internetas,nors savaitei,tai jaunuoliai isprotetu.....33. Ceslovas
(2017-06-21 21:40:36)
(85.206.226.164) Parašė:

Konservatnikai dar nori rinkti parasus, kad komunistu partija butu pripazinta kenkejiska, bet pati konservatoriu partija pakenke Lietuvai 100 kartu labiau nei komunistu partija ir butina juos pripazinti nusikalteliu partija.32. Dzukas > 30. E
(2017-06-21 20:47:55)
(93.100.87.209) Parašė:

Na jeigu stambiausias Pasaulyje branduolines energetikos ekspertas tv3.lt raso, tai jis zino. Pati "mama" Angela atskleide jiems sia paslapti. :DDD Beda tame, kad nei jus, nei tv3 neturi ne maziausio supratimo - kuom skiriasi karines paskirties uranas nuo urano, naudojamo AE. :DDD31. deimai
(2017-06-21 20:35:09)
(84.46.245.67) Parašė:

reforma turi būti su aiškiais ilgalaikiais tikslais,o dabar kaskart yra reformuojamos reformos. Nėra jokių tikslų ateičiai, yra tik trumpalaikiai tikslai-?įsisavinti" pinigus, sukrapštytus reformoms. Per dvidešimt septynis metus nebaigta nei viena reforma. Tad jau gal reikia baigti su tom "reformom", elektrinių uždarinėjimais, ligoninių ir mokyklų naikinimais. Planuojam susigrąžinti emigravusius lietuvius, o uždarome mokyklas ir darželius vaikams? Siekiam sukurti darbo vietas, o išvarom žmones, norim apsiginti nuo ruso, atimdami iš pensininkų lazdas? Gal tom lazdom ginsimės?Švietimą sunaikinom, užtat turim tokias "išmintingas" deimas, kurioms mąstymas sukelia galvos skausmą.30. E to 26
(2017-06-21 19:56:02)
(8.37.225.95) Parašė:

h*tt*ps://w*w*w.tv3.lt/m/naujiena/620356/rusiskos-atomines-bombos-vokietijos-ae-reaktoriuoseParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras