Gruodžio 17 d. Krašto apsaugos ministerija kviečia Lietuvos verslo ir pramonės asociacijų atstovus į susitikimą, kuriame pristatys krašto apsaugos sistemos įsigijimų planus, galimybes dalyvauti Europos gynybos fondo projektuose, diskutuos kitais aktualiais klausimais.
„Išaugęs gynybos biudžetas ir išlikęs stabilus finansavimas leis ir toliau siekti efektyvaus Lietuvos kariuomenės pajėgų aprūpinimo ir stiprinimo, tad ir Lietuvos pramonės atstovai, labiau įsitraukdami ir aktyviau dalyvaudami Lietuvos kariuomenės skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose, taip pat gali prisidėti prie Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimo“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.
Susitikime Lietuvos pramonės atstovams bus pristatyti pagrindiniai krašto apsaugos įsigijimų planai ir pagrindiniai projektai ginkluotės, infrastruktūros ir materialinio aprūpinimo srityse, išskirta, kur artimiausiu ir vidutiniu laikotarpiu planuojama investuoti daugiausiai ir kurioms sritims bus skiriamas didžiausias dėmesys.
Už krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų organizavimą bei jiems skiriamų lėšų efektyvų naudojimą yra atsakinga nuo 2018 m. pradžios veikianti Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos. Šiuo metu ji administruoja apie 75 procentus visų krašto apsaugos sistemos pirkimų pagal vertę, tačiau antrajame 2019 metų ketvirtyje ši agentūra pati organizuos arba, skirdama savo atstovus pirkimų procedūroms organizuoti, koordinuos specifinius pirkimus, kuruos apie 95 proc. visų krašto apsaugos sistemos pirkimų procedūrų pagal vertę. Tuo bus siekiama užtikinti, kad bus laikomasi viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.
Gynybos resursų agentūra šiais metais administruoja krašto apsaugos sistemos pirkimų už maždaug 338 mln. eurų.
Apie 70 proc. visų asignavimų, skirtų krašto apsaugai, vienokia ar kitokia forma lieka Lietuvoje. Šie asignavimai apima su infrastruktūra ir karių aprūpinimu susijusius pirkimus, sumokamus mokesčius ir iš Lietuvos gamintojų įsigyjamą ginkluotę ar jos elementus. Likę 30 proc. asignavimų gynybai skiriami ginkluotei pirkti iš užsienio, tačiau dalis šių pinigų grįžta į Lietuvos biudžetą pridėtinės vertės mokesčio forma.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]