Vis labiau agresyvėjant Rusijai, spalio 9-11 d. šešių Rytų partnerystės šalių atstovai, Europos Sąjungos institucijų ir Europos Sąjungos valstybių atstovai Vilniuje aptaria Rytų partnerystės iniciatyvos pasiekimus stiprinant bendradarbiavimą gynybos srityje ir įsitraukimą į bendrąją ES saugumo ir gynybos politiką, dalijasi idėjomis ir siūlymais dėl to, kurias iniciatyvas prasminga tęsti ir plėtoti, diskutuoja dėl galimų naujų iniciatyvų.
Aukšto lygio seminarą „Rytų partnerystės politikos saugumo dimensija: šiandienos pasiekimai ir ateities perspektyvos“ kartu su krašto apsaugos ministru R. Karobliu pradėjo ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevčius.
Į šį renginį atvyko visų šešių Rytų partnerystės valstybių atstovai, Moldovai, Sakartvelui ir Ukrainai atstovauja gynybos viceministrai. Su trimis Rytų partnerystės valstybėmis – Moldova, Sakartvelu ir Ukraina, – kurios turi Asociacijos sutartis su ES ir yra padariusios daugiau pažangos, taip pat surengta ir atskira trio sesija, kurios metu aptarti konkrečių bendradarbiavimo iniciatyvų įgyvendinimo aspektai.
Renginio metu vyko diskusija, kuri padės įvertinti 2016 m. patvirtintos globalios ES strategijos įgyvendinimo pažangą, numatyti gaires tolesnei strateginei krypčiai po 2020 m. Seminaro dalyvius sveikinęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasakė aiškiai matąs Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje kaip abiem pusėms naudingą ir būtiną, akcentavo poreikį toliau jį palaikyti, gilinti ir plėtoti.
Antrajame seminaro panelyje „Rytų Partnerystės politikos saugumo ir gynybos dimensija: pasiekimai ir ateities perspektyvos“ kalbėjęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ragino ir toliau palaikyti dialogą, įvardijo pažangą Rytų partnerystės šalims išnaudojant praktinius instrumentus ir dalyvaujant įvairiuose ES bendros saugumo ir gynybos politikos kursuose ir mokymuose, ES karinėse misijose ir operacijose, kovojant su kibernetinėmis ir informacinėmis grėsmėmis.
„Esame pasirengę padėti Rytų partneriams stiprinti jų įsitraukimą į Europos Sąjungos gynybos ir saugumo politiką, įgyvendinti užsibrėžus ambicingus tikslus ir išlaikyti Rytų partnerystę tarp savo darbotvarkės prioritetų“, - pasakė viceministras V. Umbrasas.
Rytų partnerystė (angl. Eastern Partnership, EaP) yra Europos kaimynystės politikos (angl. European Neighbourhood Policy, ENP) rytinė dimensija, kuri buvo inicijuota 2009 m. Prahos viršūnių susitikimo metu.
Šaltinis: kam.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
ten dar blogiau
IP 109.169.52.133 | 21:10:46
jie kremliaus kolaborantai,stribvaikiai ir komuniagų nomenklatūrsčikų vaikai/vaikaičiai. nieko nėra šlykščiau už išdavikus dirbančius kitai valstybei/okupantams. Visokie a la tūzai ar trikapeikiai tai savo Tautos gėda......
xXx Vaisvilai
IP 78.63.80.158 | 21:09:56
nu ir kur Lietuvos valstybes (kalbu apie institucijas, o ne piliecius kuriuos myliu ir gerbiu) vaidmuo visuose isvardintuose 199x ivykiuose? nebent tiki, kad ozio bliovimas issauke TSRS griuti? :DDD As neesu istorikas, bet intuicija man kuzda, kad pirmoji nepriklausomybe buvo paskelbta analogiskomis...