Stiprinant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, lapkričio 22 d. Vilniuje susitiko Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrai.
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Lenkijos kolega Mariuszu Blaszczaku aptarė dvišalio bendradarbiavimo prioritetines kryptis, apsikeitė nuomonėmis dėl saugumo situacijos regione bei Europoje, dar kartą pabrėžė poreikį glaudžiau bendradarbiauti siekiant apginti vadinamąjį Suvalkų koridorių.
R. Karoblis akcentavo, kad Lietuvą ir Lenkiją sieja bendri saugumo iššūkiai ir interesai, todėl svarbu toliau stiprinti regioninį bendradarbiavimą tiek dvišaliu, tiek NATO ir ES formatu.
„Lenkija – vienareikšmiškai viena svarbiausių Lietuvos partnerių gynybos ir saugumo srityje. Esame vieno regiono ir sėkmingiausio pasaulio istorijoje gynybos Aljanso – NATO – dalis. Išaugus grėsmėms iš Rytų, mūsų šalys nuosekliai stiprina karinį bendradarbiavimą. Su Lenkijos kolega ministru Mariuszu Błaszczaku susiklostė puikūs tarpasmeniniai santykiai, leidžiantys mums spręsti visas problemas ir kelti dvišalį karinį bendradarbiavimą į naują lygį“, - sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.
Atsižvelgdami į šių metų vasario mėn. Lietuvos ir Lenkijos prezidentų paskelbtą bendrą deklaraciją saugumo klausimais, ministrai sutarė kitų metų pradžioje surengti pirmąjį Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų tarybos susitikimą. Taip pat ministrai aptarė būsimą NATO lyderių susitikimą Londone, ir sutarė, kad turime pasiųsti aiškią žinią dėl stipraus transatlantinio ryšio, Aljanso vienybės ir solidarumo tarp jo narių.
Ministrai taip pat aptarė regioninės oro gynybos klausimą.
R. Karoblis pabrėžė, kad Baltijos regionas išlieka labiausiai pažeidžiamu regionu oro gynybos srityje, todėl, anot jo, Baltijos šalys siekia NATO paramos rengiant integruotą regiono oro gynybos architektūrą: "Viliamės, kad Lenkija reikšmingai prisidės prie šios bendros sistemos rengimo."
Šaltinis: KAM
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]