Italijos ekonomika vėl didina apsukas. Bent jau taip atrodo. Teisybę pasakius... ne viskas taip paprasta. Šalis išgyveno dvi recesijas, BVP įvertinus infliaciją, neaugo net nuo 2000 metų. Todėl geros naujienos Italijoje yra tikra retenybė. Tačiau šį trečiadienį šalis sulaukė gerų žinių: Italijoje baigėsi recesija.
Vis delto šis įvykis neturėtų iššaukti didelės euforijos, ypač jei įvertinsime KAIP Italijai pavyko išsikapstyti iš ekonominio sąstingio. ES pakeitė skaičiavimo metodiką, ko pasekoje Italijos rodikliai šiek tiek pagerėjo lyginant su senąją skaičiavimo metodika. Rezultatas: -0,1% pirmame ketvirtyje, pavirto į 0%.
Todėl tai kas įvyko turbūt sunku vadinti sėkme. Tačiau egzistuoja dar vienas momentas, kurį įvertinus, šis pasiekimas atrodys dar kukliau arba kels dar didesnių abejonių: kaip praneša AFP, Italija sugebėjo pagerinti rodiklius, įtraukdama į apskaitą „pajamas, gautas iš prostitucijos, narkotikų, o taip pat iš juodosios tabako ir alkoholio rinkos“. Akivaizdu, kad rodiklius pirmame ir antrame metų ketvirčiuose pavyko pagerinti tik sąmoningai išpūtus skaičius, bet to pakako tik tam, kad ekonomikos augimą padaryti nuliniu.
AFP tai aiškina taip: „Naujoji skaičiavimo metodika ESA 2010 skirta tam, kad būtu lengviau palyginti skirtingų šalių duomenis, nepriklausomai nuo to ar jose legalizuota prostitucija ir narkotikai ar ne. Yra šalių kuriose šie rodikliai yra įtraukiami į bendrą BVP apskaitą“.
Nėra jokios abejonės, kad Italija garsiai rėks apie pergalę, nors ją pasiekė nesąžiningu keliu. Mano kolega Džošua Kitingas šiais metais rašė: „Bandymas oficialioj apskaitoj naudoti duomenis iš tokios veiklos, už kurią paprastai sodinama į kalėjimą, atrodo labai ir labai abejotinai. Iš kitos pusės ką reiškia lašelis veidmainystės, palyginus su tikslia buhalterija?“
Šaltinis: slate.fr
