Ar egzistuoja algoritmai, kurie padėtų atsirasti meno kūriniams? Japonų menininkas Kenichi Yoneda mano, kad taip, – bent jau jis pats ieško tokių algoritmų. Kurdamas savo paveikslus, jis naudoja atviro kodo technologijas, kurios leidžia kurti vizualizacijas.
K. Yoneda yra labai didelis menininko Bobo Rosso gerbėjas, kuris savo televizijos laidose vos per 30 minučių galėjo sukurti paveikslą. Japonas nusprendė, kad specialūs kompiuteriniai algoritmai padės jam imituoti B. Rosso stilių.
Žinoma, užduotis nėra iš paprastųjų. K. Yoneda greitai suprato, kaip padaryti, kad spalvos susipintų ir šiek „palįstų“ viena po kita, tačiau padaryti, kad viskas atrodytų kaip ant popieriaus, buvo sudėtingiau.
K. Yoneda studijavo, kaip džiūva dažai ant popieriaus, taip pat žiūrėjo, kokiais metodais naudojasi kiti skaitmeninę kūrybą propaguojantys menininkai. Japono teigimu, visų svarbiausia yra tai, kad žiūrovas nustotų žavėtis procesu ir susifokusuotų į patį meno kūrinį. Dabar, japono teigimu, jam pavyko sukurti idealų skaitmeninės akvarelės potėpių procesą.
Tiesa, darbas vis dar nėra baigtas. K. Yoneda sukūrė „dažus“, tačiau dabar jam reikalingas „menininkas“ ir „teptukas“, kuris galėtų pasinaudoti visa spalvine gama. Japonas nori sukurti programą, kuri automatiškai tapytų paveikslus, pasinaudojant žinomų menininkų technika, taip pat galėtų piešti pagal vaizdą, gautą iš WEB kameros arba interneto.