Japonijos gynybos apžvalgoje teigiama, kad šalis turėtų sustiprinti savo laivyną ir įsigyti bepiločių lėktuvų, praneša BBC.
Teigiama, kad Japonijos kariuomenei reikia padalinių, kuriuos prireikus būtų galima greitai išsiųsti į atokias salas, ir įrangos, kuri padėtų „ankstyvuoju etapu užfiksuoti saugumo padėties pokyčius“. Ši pirminė ataskaita buvo parašyta ministro pirmininko Šindzo Abės prašymu įvertinti šalies gynybą. Galutiniai pasiūlymai turi būti pateikti iki gruodžio.
Pagal pokariu priimtą Konstituciją Japonija negali naudoti jėgos konfliktams spręsti, išskyrus savigynos atvejus. Š. Abė nori praplėsti Japonijos kariuomenei leidžiamus veiksmus. Ataskaitoje, be pasiūlymų dėl jūrų pėstininkų ir bepiločių lėktuvų, taip pat siūloma sustiprinti galimybę „atgrasinti ir reaguoti į balistines raketas“. Pareigūnai pabrėžia, kad tai nereiškia, jog Japonija nori rengti prevencinius priešų taikinių puolimus.
Ataskaitoje pabrėžiamas Japonijos nerimas dėl Kinijos ir Šiaurės Korėjos. Tarp Japonijos ir Kinijos didėja įtampa dėl ginčytinos Senkaku salų priklausomybės. Salas kontroliuoja Japonija, bet Kinija į jas reiškia pretenzijas. Trečiadienį pakilo Japonijos naikintuvai, nes Kinijos vyriausybės lėktuvas įskrido į tarptautinę oro erdvę netoli Senkaku salų. Kinija tvirtina, kad tai buvo eilinės pratybos, bet Japonijos premjeras sakė, kad tai „neįprastas veiksmas, kokio anksčiau niekuomet nebuvo“.
Eltos inf.