Pentagonas mano, kad Rusija ir Kinija kuria technologijas, kurios leistų šioms valstybėms atakuoti Ameriką iš kosmoso. Apie tai gegužės 10 d. pranešė JAV leidinys The Washington Post remdamasis šaltiniais Gynybos ministerijoje.
Pentagonas baiminasi, kad jo kariniai palydovai gali tapti „lengvu grobiu“, nes Kinija ir Rusija turi technologiją, kuri gali išvesti iš rikuotės JAV gynybinę infrastruktūrą kosmose.
Kosmines technologijas jau įvaldė arba aktyviai kuria Šiaurės Korėja, Iranas ir kai kurios ekstremistinės organizacijos. Apie tai pareiškė Strateginio vadovavimo centro (USSTRATCOM) vadovas Sesilis Heinis (Cecil Haney). „Turime suprasti, kad, nepaisant mūsų pastangų, būsimasis konfliktas gali prasidėti ir vykti kosmose“, – sakė jis.
JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Frenkas Rouzas (Frank Rose) teigė, kad „Rusijos ir Kinijos vykdomas palydovus naikinančių ginklų tobulinimas“ kelia nerimą. Jis pridūrė, kad JAV stengiasi išvengti konflikto kosmose. „Galimu kosminiu konfliktu niekas nėra suinteresuotas“, – sakė F. Rouzas. Kiekviena karinė operacija pasaulyje „kritiškai viena ar kitokia forma priklauso nuo kosmoso“, – pareiškė JAV karinių kosminių pajėgų vadas Džonas Haitenas (John Hyten).
Pentogoną ypač neramina Pekino vykdomi raketų bandymai – kiniška raketa prieš kelis metus pasiekė nutolusią orbitą, kurioje yra JAV kariniai palydovai, kurių tikslas – sekti priešininką ir valdyti ypatingai taiklias bombas. Dž. Haitenas pavadino tolimoje orbitoje esančius palydovus „vertingiausiu nekilnojamuoju turtu kosmose“.
Šiuo metu Pentagonas rengia technologijas, kurios leis apginti palydovus ir seks potencialaus priešininko veiksmus. JAV Gynybos ministerija taip pat ketina iškelti į kosmoso erdvę mažesnius palydovus, kuriuos susekti bus sunkiau.
2016 m. Pentagonas ketina išleisti 22 mlrd. dolerių kosminėms programoms ir dar 5 mlrd. bus skirti kosminiams mokymams. Į šią sumą itraukta 2 mlrd. dolerių, kurie bus skirti „kosmoso kontrolei“ ir slaptai puolamųjų veiksmų programai, teigia leidinys.
Šaltinis: washingtonpost.com
Tai, kas dabar vadinama Strateginės gynybos iniciatyva (SDI), nėra naujiena, o JAV prezidento Ronaldo Reigano (Ronald Reagan) sugalvoti vadinamieji Žvaigždžių karai (Star Wars), apie kurių pradžią buvo paskelbta žymiojoje jo kalboje 1983 m. kovo 23 d. R. Reiganas paviešino doktriną, pagal kurią Šaltojo karo metu JAV ir Tarybų Sąjunga turėjo sunaikinti viena kitą jei ne žemėje, tai bent kosmose. Atnaujinta Žvaigždžių karų sistema vystoma toliau, nors ir kitu pavadinimu, manoma, kad 360 laipsnių spinduliu veikiantys lazeriai ginklai JAV apginti galės ne vėliau kaip 2020 m.
Ekspertų nuomone, sudėtinga ir ne kartą kritikuota Žvaigždžių karų sistema (kaip jį bebūtų pervadinta) tėra trilijonų dolerių plovykla. Iš šios sistemos reikėtų pasimokyti Lietuvos kariuomenei, kuri kol kas dar neperėjo į kosminį lygį. Tuomet teroristinė valstybė būtų nugalėta.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]