Nesenai viename rimčiausių Amerikos leidinių – The New York Times – buvo išspausdintas straipsnis, kuriame minima Vidurinės Azijos valstybė pavadinta Kirbekistanu. Vėliau laikraščio redakcija atsiprašė už klaidą paaiškindama, kad laikraštis rašė apie Kirgiziją.
Žinoma, nuo tokių klaidų niekas nėra apdraustas, net ir tokio gerbiamo leidinio žurnalistai. Tačiau su Kirgizijos pavadinimu Amerikoje suklystama jau ne pirmą kartą. 2013 m. JAV valstybės sekretorius Džonas Keris rėždamas patriotinę kalbą viename šalies universitete, išdidžiai pasakojo apie tai, kaip „drąsūs Amerikos pareigūnai palaiko demokratinius pasikeitimus Kirzachstane…“ Negana to, jis pažymėjo, kad „Kirzachstanui“ reikės daug laiko, kad jame įsitvirtintų demokratija.
Suprasti, kad „Kirzachstanas“ iš tikrųjų yra Kirgizija, tiek žurnalistai, tiek pačios Centrinės Azijos valstybės sugebėjo tik po to, kai valstybės departamentas paskelbė Kerio kalbą internete.
Įvertinus šių klaidų sistemiškumą, galima tvirtinti, kad jų priežastimi nėra paprastas, netyčinis suklydimas, tai tiesiog elementarus nežinojimas kas tai per šalis ir kur ji yra. Amerikos politikai ir anksčiau turėjo problemų su geografija. Pavyzdžiui, JAV prezidentas Džordžas Bušas-jaunesnysis supainiojo Austriją ir Australiją, Iraną su Iraku ir ne kartą stebino pasaulį savo geografinėmis žiniomis.
Iš vienos pusės, nežinoti apie Kirgiziją žmonėms, kurie gyvena kitame pusrutulyje nėra joks nusikaltimas. Juk ir Azerbaidžane ne kiekvienas žino apie tokias šalis kaip Sent-Kits ir Nevis, Tuvalu, Nauru ir t.t. Galų gale, Kirgizija – ne pats svarbiausias pasaulio politikos ir ekonomikos žaidėjas. Tačiau tada, kai JAV oficialūs asmenys ir žiniasklaidos priemonės pliurpia apie demokratijos problemas šalyse, kurių net pavadinimų tiksliai nežino, kaltina šias šalis visomis mirtinomis nuodėmėmis ir mokina jas, kaip reikia teisingai gyventi, tai jau visai kas kita.
JAV žodiniais išpuoliais puola daugelį šalių, taip pat ir Azerbaidžaną. Publikuodami kritinę medžiagą, JAV politikai kalba apie kažkokius mistinius žmonių teisių ir laisvių pažeidimus. Ir, kaip taisyklė, tai daro žmonės, kurių supratimas apie Azerbaidžaną yra minimalus, jie čia niekada nėra buvę, nematė čia vykusių pozityvių pokyčių per paskutinius metus. Jei jie ir būna su kažkuo pasikalbėję, tai su dviem-trimis radikalios opozicijos atstovais, kurie visiškai sąmoningai pateikia smarkiai nuo realybės nutolusį šalies vaizdą.
Ir atvirkščiai, žmonės, kurie nors kartą buvo Azerbaidžane ir tuo labiau tie, kurie čia dirbo ir gyveno, kaip taisyklė, labai pozityviai atsiliepia apie šią šalį. Tai gal JAV oficialūs asmenys ir žurnalistai prieš kalbėdami apie demokratines problemas Azerbaidžane, galėtų susipažinti su realia padėtimi šalyje? Žiūrėk, ir problemos pasirodys išgalvotos, kaip ir šalis pavadinta Kirbekistanu.
Jelena Kosolapova
Šaltinis: trend.az
Naujausi
Naujausi komentarai
Trigrašis
IP 88.222.180.47 | 12:25:05
Tarp kita ko,"niezabudka" tai Rusijos II pasaulinio karo Pergalės ir Gegužės pirmosios simbolis.Kas netikite,pasižiūrėkite,kas turite,sovietines sveikinimo atvirutesTodėl nieko stebėtino,kad konservai,tikrieji užsislaptinę agentai,tą patį simbolį nori įpiršti ir Lietuvos jaunimui....
hp
IP 84.124.238.181 | 12:23:51
Ukraina kovoja už savo šalies ateitį.
Rusija kovoja už pamišusių senių praeitį....
jooo
IP 62.212.215.255 | 12:22:01
Viena komsomolka ir komunistka 8metus pasakojo kaip ji partizanavo partskolj,kaip vertė bolševikinį iš esalonus nuo bėgių.Patridiotams tiko.Bln tremtiniai issizioje klausė.Dabar šitas komunistelis,kaip tik tuo laiku įstojęs iTSKP vėl versiams smegenis poliruoja ir visi susirinkę kainuoja.Nu cirkas,d...