Naujasis Kijevo patarėjas ir buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis kvietė Vašingtoną tiekti Ukrainai kovinę ginkluotę. Jis primygtinai rekomendavo amerikiečiams prisiminti apie savo išskirtinumą ir ignoruoti ES nuogąstavimus. Saakašvilis taip pat pasakojo apie Gruzijos karius kovojančius Donbase.
Atvirų debatų vykusių JAV senate pavadinimas buvo suformuluotas labai lakoniškai: „Rusijos agresija Rytų Europoje. Kur Putinas eis po Ukrainos, Gruzijos ir Moldavijos?“.
Debatų vedantysis priklausantis užsienio reikalų komitetui nusprendė iš karto užkariauti auditorijos dėmesį – Boriso Nemcovo fotografija, Kremliaus vaizdai vakarėjant. Ronas Džonsonas (Ron Johnson) efektingai puolė, kol neužlipo ant lemtingo JAV politikams ukrainietiško grėblio.
„Čia, po fotografija, turi būti užrašas apie tai, kiek Rusijos karių yra Ukrainoje. Ne, iš tikrųjų čia ukrainiečių sukilėlis, kuris sako apie skaičių rusų karių, kuriems jis yra dėkingas“, - komentuoja JAV senato užsienio reikalų komiteto vadovas Ronas Džonsonas.
„Daugelis gruzinų, kurie kovojo Irake ir Afganistane kartu su amerikiečiais, dabar kovoja Ukrainoje. Mes kalbame apie keletą šimtų gruzinų dalyvavusių operacijose ir gavusių karinį pasiruošimą ten, o šiuo metu esančių Ukrainoje. Ten kovoja ir lenkai, ten kovoja Baltijos šalių atstovai. Tačiau ten yra ir koalicija nacijų, gyvenančių aplink Ukrainą ir jie kovoja už Ukrainą todėl, kad jie supranta, kad tai ir jų kova“, - pareiškė Michailas Saakašvilis.
Pasaulio šachmatų eksčempionas Garis Kasparovas nustebino senatorių prašė paveikti privačią „Exxon Mobil“ kompaniją (nesenai pareiškusią, jog neketina nutraukti verslo Rusijoje) ir visus kitus, kurie dar drįsta turėti reikalų su Rusija.
„Sankcijos yra labai svarbios, tačiau jau prieš pusę metų buvo aišku, kad šiosios nesustabdys Putino. Bet jį reikia sustabdyti. Nustokite elgtis su juo kaip su lyderiu, su kuriuo galima sąžiningai spręsti problemas, nepripažinkite jo žiauraus rėžimo, kuriuo jis remiasi pamindamas rusų interesus“, - kvietė Kasparovas.
Taip aštriai nekalba net Vašingtono „sakalai“, tokie kaip buvęs JAV pasiuntinys Kijeve Stivenas Paiferis (Steven Pifer). Jis, nors ir būdams demokratu, yra vienas iš vasario mėnesio pradžioje pasirodžiusios antirusiškos ataskaitos bendraautorių. Ši ataskaita, dar vadinama JAV planu Ukrinoje, pagal kurią Amerika turėtų skirti Ukrainai ginkluotės už tris milijardus dolerių.
„Niekas čia netiki, kad gavusi ginkluotę ukrainiečių armija nugalės rusus. Reikalo esmė yra ne čia. Esmė yra taip maksimizuoti Rusijos kaštus, kad šiosios valdžia nuspręstų, jog karinė operacija netenka prasmės ir tai tuomet padėtų pasiekti susitarimą dėl Rytų Ukrainos“, - pripažino Pfaiferis.
Kongresmenas Rorabacheris (Dana Rohrabacher) paklausė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojos Victorijos Nuland (Victoria Nuland): „Čia agituojama, kad mes Ukrainai tiektume ginkluotę. O ar neatsitiks taip, kad šioji papuls tai daliai Ukrainos armijos, o ši dalis šiandien yra maždaug trečdalis, kuri yra finansuojama ukrainiečių oligarchų, privačių asmenų, kurie be viso kito yra milijardieriai?“.
Į tai Nuland nieko neatsakė. Administraciją, kuriai ji atstovauja, labiau domina sankcijų Rusijai išplėtimas ir rusų kariai, kurie ir toliau vaidenasi Baltiesiems Rūmams Ukrainos Rytuose. Pastaruoju metu su skaičiais JAV pareigūnai pradėjo elgtis atsargiau. Nuland Ukrainoje rado abstrakčius tūkstančius ir tūkstančius.
Šaltinis: vesti.ru