Paaiškėjo, kad 2008 metais Japonijos valdžia nepaklausė JAV įspėjimų laikyti radioaktyvų vandenį Fukušimos atominėje elektrinėje (AE). Jei ji tai būtų padariusi, gali būti, kad tragedija Fukušimoje nebūtų įvykusi, pranešė RT.
„Tokyo Electric Power“ (TEPCO) pripažino, kad kasdien 400 tonų radioaktyvaus vandens iš Fukušimos AE patenka į Ramųjį vandenyną.
Deja, po 2011-ųjų tragedijos nebuvo imtasi jokių priemonių, kad radioaktyvaus vandens nutekėjimas būtų sustabdytas. Dar 2011-ųjų balandį buvo siūlomas planas pastatyti užtvarą, kuri neleistų radioaktyviam vandeniui patekti į vandenyną.
JAV branduolinės energetikos reguliavimo komisijos (NRC) atstovas Charlesas Casto, dirbęs Tokijuje nuo 2011 m. kovą įvykusios tragedijos iki 2012-ųjų pradžios, konstatavo: „Mums tapo akivaizdu, kad bus problemų su radioaktyviu vandeniu, todėl pasidalijome šia mintimi su Japonijos vyriausybe.“
TEPCO šią idėją atmetė dėl pernelyg didelės užtvaros statymo kainos.
Japonijos premjeras Šinzo Abė aplankė Fukušimos AE rugsėjo 19-ąją ir liepė sustabdyti abudu branduolinius reaktorius. Jo teigimu, viskas privalo būti saugu ir stabilu iki 2020-ųjų olimpinių žaidynių, kurios vyks Tokijuje.
Šį mėnesį Japonijos vyriausybė skyrė milijonus dolerių, kad aplink reaktorius būtų sukurta „įšaldyta žemė“, padėsianti radioaktyviam vandeniui nebetekėti į vandenyną.
Papildymas 21:19
Rugsėjo 19-osios vakare prieš Fukušimos AE įvyko 5,3 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Apie nuostolius nepranešama. Anksčiau šį mėnesį netoli Fukušimos AE buvo įvykęs dar vienas žemės drebėjimas – net 6,9 balo pagal Richterio skalę.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]