NATO generalinis sekretorius Jensas Stontelbergas (Jens Stoltenberg) išskirtiniame interviu pareiškė, kad Ukrainos krizės neįmanoma išspręsti karinėmis priemonėmis, rašo Filipas Želi (Philippe Gelie) straipsnyje „Le Figaro“.
NATO sekretorius atsakė į žurnalisto klausimus apie Rusijos užsienio politiką Ukrainos konflikte. Stoltenbergas pareiškė: „NATO nesiekia konfrontacijos su Rusija, tačiau bendradarbiavimas turi būti paremtas abipusiu pasitikėjimu, tarptautinių įsipareigojimų ir sienų gerbimu. Rusija pažeidžia taisykles ir kaimyninių šalių sienas“.
„Rusai aktyviai investuoja į karines gynybos priemones ir didina savo armijos karinį rengimą tuo metu, kai šalis išgyvena sunkią ekonominę krizę. Tai kiekvienos suverenios valstybės teisė. Jie pademonstravo gebėjimą greitai dislokuoti dešimtis tūkstančių karių, tačiau didžiausią nerimą kelia tai, kad jie pasirengę šiuos karius panaudoti, kad gąsdintų, aneksuotų ir destabilizuotų savo kaimynus“.
NATO generalinis sekretorius taip pat teigė, kad be Rusijos pagalbos Ukrainos sukilėliai nebūtų galėję aktyviai veržtis į priekį: „Paskutinėmis savaitėmis mes stebime ypač suintensyvėjusį sunkiosios ginkluotės, savaeigių raketinių įtaisų, tankų, šiuolaikinių priešlėktuvinių sistemų tiekimą, jau nekalbant apie karių pagausėjimą“.
Atsakydamas į klausimą apie tai, ar sąjungininkai turėtų apginkluoti Ukrainos armiją, Stoltenbergas atsakė: „NATO suteikia Ukrainai politinę ir svarbią praktinę pagalbą, saugodama jos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Mes įkūrėme penkis fondus, kad padėtume modernizuoti šalies kariuomenę, jog ši galėtų geriau gintis. Tačiau pati NATO savo ginklų neturi. Šį klausimą reikėtų užduoti NATO bloko šalims, o ne man“.
NATO sekretorius pareiškė, kad Ukrainos krizė negali būti išspręsta karinėmis priemonėmis ir kad Rusijai nėra pagrindo jausti agresiją iš Šiaurės Atlanto aljanso pusės: „Visa tai, ką mes darome, yra gynybiniai veiksmai. Mes proporcingai atsakome į Rusijos agresyvius veiksmus Ukrainoje“.
Kalbėdamas apie Ukrainos norą stoti į NATO, Stoltenbergas pažymėjo: „Tai fundamentali kiekvienos suverenios šalies teisė – eiti keliu, kurį ji pasirinko. Mes seniau gerbėme Ukrainos neutralitetą. Šiandien aš gerbiu jos norą pakeisti situaciją. Ukrainiečiai supranta, kad tai pareikalaus daug laiko, kad jiems reikės reformuoti armiją, jog ši atitiktų aljanso kriterijus. Ukraina taip pat pareiškė, kad šiuo klausimu bus rengiamas referendumas. Tačiau jei jie pateiks savo kandidatūrą, mes peržiūrėsime ją kaip ir bet kurios kitos šalies, be jokių išankstinių nuostatų. Šis klausimas yra tik Ukrainos ir NATO reikalas“.
NATO sekretorius taip pat atsakė į klausimą apie „Mistral“ laivus, kuriuos Paryžius turi perduoti Maskvai: „Klausimus apie tiekimą kelia šalys. Aš tikiuosi tik to, kad jie visapusiškai įvertins situaciją prieš priimdami sprendimą“.
Šaltinis: lefigaro.fr
Naujausi
Naujausi komentarai
Įdomu,
IP 213.103.116.134 | 19:01:30
ar kada nors baigsis tas tulžim pritvinkusio senio kasmetinis ritualas, kuris visada ateina išlieti savo viduje per metus susikaupusias srutas ant tų, kurie turi blaivų protą ir savigarbą, ir išdrįsta eiti ne ta jo politinių lavonų vedama kryptimi, o deda pastangas išgydyti visuomenę nuo to bjaurast...
Pasvajokite, piemenys
IP 84.55.55.186 | 19:01:07
Patys jau likote pliki ubagai. Ką darysite, kai Briuselis nustos šelpti?...Keliais šliaušite pas Putiną su ištiesta ubago ranka ......
Lora
IP 78.58.59.215 | 18:04:44
Jau 2020 m. amerikonai paskelbė, kam jiems Grenlandija :) https://vk.com/video-51209131_456242925...