Grupė JTO informacijos saugumo ekspertų paruošė „Elektroninio nepuolimo“ sutartį. Ataskaitą apie preliminarią sutartį apriboti savo veiksmus kibernetinėje erdvėje JTO generaliniam sekretoriui perdavė dvidešimties didžiausią įtaką turinčių kibernetinių valstybių, tarp jų Rusija, Kinija, JAV, Prancūzija ir Izraelis. Apie tai rugpjūčio 17 d. pranešė Rusijos leidinys „Kommersant“.
Leidinio duomenimis, valstybės įsipareigos naudoti kibernetines technologijas tik taikiems tikslams ir neatakuos kritinės svarbos infrastruktūrinių objektų: atominių jėgainių, bankų, vandens tiekimo įrengimų. Taip pat šalys sutarė nenaudoti kenksmingų programų IT produkcijoje, be svarių įrodymų nekaltinti viena kitos įvykdžius kibernetines atakas bei kovoti su programišiais, vykdančiais kibernetines atakas iš šių šalių teritorijų.
Suderintos kibernetinio saugumo normos kol kas nėra teisiškai privalomos ir gali būti taikomos savanoriškai.
Taikios kibernetinės erdvės sutartį 2011 m. inicijavo Rusijos Federacija, tačiau projektas buvo pradėtas įgyvendinti tik dabar, kuomet kibernetinio saugumo problema tapo ypač aktuali, teigia „Kommersant“.
Šaltinis: dw.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:383c:bbea:265d:7bd4 | 11:56:22
Nr.6-am: situacija pasikeitė, o tu dainuoji pasenusias dainas....
Imperijos nebėra,Vladimirai
IP 84.124.238.181 | 11:23:59
Buvęs JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas apibūdino Kremliaus diktatoriaus bandymus atgauti buvusių sovietų teritorijų kontrolę.
Duodamas interviu Estijos žurnalistui britų politikas kalbėjo kalbėjo apie rusijos diktatorių, norintį atgaivinti žlugusią imperiją. Johnsonas taip pat pažymėj...
arthur
IP 88.222.107.223 | 10:23:16
Kur nėra konstitucinių teismų, tai ten, kad į valdžią pastatyti ką reikia atplaukia lėktuvnešiai ir prieš tai valdžiusius subombina. Antras variantas maidainai ir visokios "revoliucijos". "Demokratijų" gamybos vakarietiškos technologijos irgi nestovi vietoje,"tobulėja"...