|
RETRO Bandymai visuomenę raminti, aiškinant apie kitų virusinių susirgimų masines tragiškas pasekmes, nėra tikslu. Verta atkreipti didelį dėmesį į naujo, jau septinto genomo koronaviruso agresyvumą įvairiose aplinkybėse. Esant dabartinėms visuomenės komunikacijos galimybėms, padėti gali skubi virusologų sėkmė kuriant skiepus ir pan. Dabar ne Venecijos verslininko ir keliautojo Marko Polo laikai, kai ryšį su Kinija galima buvo nutraukti nukirtus Šilko kelią. Kol slepiamos masinio bakteriologinio ginklo laboratorijos ir kuriamos naujos agresyvios virusų modifikacijos visuomenė negali ir negalės būti rami dėl savo ateities. Pritilo Kremliaus propagandistai. Gal ir šioje imperijoje bus pabandyta aiškintis ar neperžengta proto riba kuriant panašaus pobūdžio ginklus. Jei į problemos visumą ir toliau bus bandoma pažvelgti "pro pirštus", tai apie visiškai skirtingo, daug agresyvesnio ir nesunaikinamo užkrato pasiekimą iš Kosmoso geriau net nekalbėti. Laikas gyventi žmonijai Žemėje gali būti reikšmingai pratęstas tik visiems reikšmingai susitarus stabdyti susinaikinimo paieškas, kurioms skiriamos beprotiškos išlaidos. Jei žmonija išliks, peržengdama diktatūrų erą, ateityje gal bus net sunku patikėti, kad mūsų protėviai patys atkakliai ieškojo susinaikinimo būdų.
RETRO Nėra viešai žinoma ką padarė Kinija, kad atsisakytų "turgaus" pasakų, bei nustatytų kas sukūrė tą pabaisą. Apkaltinti kokius šikšnosparnius - lengviausia...Kas tuo gali patikėti? Su draudžiamais masinio naikinimo ginklais situacija pasaulyje nesprendžiama ir ji darosi vis sudėtingesnė. Kas gali užtikrinti, kad šiuo atveju Rusija ir Kinija tokio ginklo kūrime nebendradarbiavo? . Bakteriologinį ginklą kuriančių įmonių ir institutų gali būti daugybė, o slaptumas tiesiog nesulyginamai didesnis negu kitų ginklų gamyboje. Manau, kad daugelis įmonių išliko išvis tokios pat uždaros, kaip ir praeitame šimtmetyje. Dar blogiau: atėjus į valdžią Vladimirui Putinu, kaip teigiama žiniasklaidoje, buvo vėl sukurta ir imta finansuoti programa, skirta esą apsisaugojimui nuo bakteriologinio ginklo, o kalbos apie šio gamybą imtos vėl slopinti, kartu vėl pradedant skleisti dezinformaciją. Kinijos režimas dažnai mokėsi iš šiaurinio kaimyno. O kaip buvo šį kartą? Esant net dviejų savaičių inkubaciniam periodui net netenka stebėtis netikėto naujo genomo viruso patekimo į laboratorijos išore tikimybe bei galimybe.
Unikalūs tie mokslininkai , kurie viską žino apie šikšnosparnius ir jų nešiojamų virusų formas. Šių virusų pavojingumas galėjo paskatinti ieškoti būdų kaip pakeisti šikšnosparnių ar kitų gyvių genetiką, kad nauja, berods jau septinta forma taptų pavojinga ir žmonėms. Netgi labai tikėtina, kad tokių galimybės šansų masinio ginklo kūrėjai nepraleido nepastebėję bei galėjo eksperimentuoti su jais net ir naujos genomo formos suradime. Nėra viešai žinoma ką padarė Kinija, kad atsisakytų "turgaus" pasakų, bei nustatytų kas sukūrė tą pabaisą. Apkaltinti kokius šikšnosparnius - lengviausia...Kas tuo gali patikėti? Su draudžiamais masinio naikinimo ginklais situacija pasaulyje nesprendžiama ir ji darosi vis sudėtingesnė. Bakteriologinį ginklą kuriančių įmonių ir institutų gali būti daugybė, o slaptumas tiesiog nesulyginamai didesnis negu kitų ginklų gamyboje. Esant dabartinei situacijai privalu atskleisti tokių eksperimentų duomenis, kurie galėtų palengvinti kovą su žmonijos siaubūnu. Bėda ta, kad prokomunistiniai režimai niekad
RETRO Statistika siaubinga. Pratęsiant tikimybę, kad mirusių bei išsigydžiusių procentai bus panašūs, tai net ir dabartiniame užsikrėtusių skaičiuje žuvusiųjų skaičius ir išsigydžiusių skaičius sako, kad mirčių atvejai gali išaugti maždaug iki 9000. Kol kas, nesant efektyvių pagalbos priemonių, viruso užkratas plečiasi ir jei mokslininkams pavyks tą pabaisą sutramdyti per du metus, tai mirusių skaičių gali tekti dauginti iš dešimties. Net ir toks variantas vis dar daugiau mažiau optimistinis. Pateikiama lentelė - labai įspūdinga. Labai gaila, kad tokios ar panašios skaičiuotės nebuvo pastoviai viešai skelbiamos ir kitais, ryškiau kariniais atvejais. Kuriuose, beje, sugriauti ištisi miestai ir milijonai gyventojų tapo bėgliais - benamiais. Nepasimiršta ir XIV am. 200 mln aukų Azijoje ir Europoje nuo buboninio maro. Kaip ir milijonai nekaltai žuvusių netgi pasibaigus II-am pasauliniam karui. Ar mes mokame gyventi Žemės planetoje? Jei taip tęsis, ar joje išliksime?
Panikuojant ar išliekant abejingu galima tinkamai nesureaguoti į koronaviruso plitimo galimybes ir realų pavoju. Jau devyniasdešimt šešiose šalyse apsilankė tas pabaisa. Kai kuriose jau su ilgais mirusių sąrašais. Statistika yra svarbu , bet dar svarbiau situaciją suvokti giliau ir plačiau. Negalima ignoruoti įvairių viruso kitimo versijų tikimybės. Apie tai žiniasklaidoje beveik nekalbama. Priminsiu kai kurias ankstesnes mintis, kurios gal padės pažvelgti į situaciją ir kitu kampu. Tai, kad Kinijoje jau yra penkios programos viruso sutramdymui, vaistai jau bandomi ir netgi žadama pozityvių rezultatų jau šį pavasarį - suteikia vilčių. Gal Kinijos virusologai geriausiai žino kuriuo keliu eita į jau septintą genetinę modifikaciją
|