Primename, kad iš nacionalinio biudžeto 2006 m. visuomenininkams buvo skirta 67.4 mln., 2007 m. 80.5 mln., 2008 m. 89.4 mln., 2009 m. 57.7 ir 2010 m. 48.9 mln. litų.
EKSPERTAI.EU, norėdami sudaryti labiausiai šaliai nusipelniusių nevyriausybinių organizacijų dešimtuką, kiek anksčiau kreipėsi į Finansų ministrę. Ministrė atsakymo teigė nežinanti, tiesa, kiek vėliau, nedidelę dalį finansuojamų visuomeninių organizacijų sąrašo išslaptino. Tuomet pagalbos buvo kreiptasi ir į Seimo biudžeto ir finansų komitetą.
Paskutinę sausio dieną, prieš tai kelis mėnesius pagalvojęs, komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas informavo, kad jis taip pat nežino, kam šie valstybės biudžeto pinigai atiteko.
"Atsakydami į jūsų prašymą, pateikti sąrašą visuomeninių organizacijų, kurioms buvo skirtos nacionalinio biudžeto lėšos, informuojame, kad tokia informacija Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nedisponuoja", - sakoma K. Glavecko rašte (su visu aiškinamuoju raštu galima susipažinti ČIA).
Ką čia komentuot... Tačiau atsargiai, nenorom vis tik norisi paklaust - o tai kas žino? Kas visoje valstybėje gali pateikti informaciją, kas ir kokiais tikslais pasidalino netokią ir mažą sumą mokesčių mokėtojų pinigų, viso 349 milijonus 900 tūkstančių litų? Kodėl tai valstybės paslaptis?
Susiję straipsniai:
Pajudėjo ledai: Finansų ministerija išslaptino dalį finansuojamų visuomeninių organizacijų
Visuomenines organizacijas valdžia ženkliai rėmė ir 2010 metais
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]