ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimas – tai ne tik komercija ir pelnas, bet ir siekis pagerinti žmonių gyvenimą, pažymėjo Kanados ministras pirmininkas Žiustenas Triudo (Justin Trudeau), vasario 15 d. kalbėdamas Europos Parlamente šio susitarimo (angl. CETA) ratifikavimo proga.
Pristatydamas svečią, Europos Parlamento pirmininkas Antonijus Tajanis (Antonio Tajani) pažymėjo, jog Kanada ir ES laikosi bendrų vertybių, o abipusė draugystė apima ne tik prekybinius santykius. „Niekada nepamiršime Kanados pasiaukojimo siekiant išlaisvinti Europą ir apginti joje demokratiją“, – kalbėjo EP pirmininkas. Jis išreiškė pasiryžimą dirbti kartu su Kanada piliečių gerovės labui – kovos su terorizmu, saugumo, migracijos, klimato kaitos ir kitose srityse.
„Prekyba turi tarnauti žmonėms, – kalbėjo Ž. Triudo, atsakydamas į nuogąstavimus, jog tarptautiniai susitarimai esą naudingiausi stambioms korporacijoms ir atima darbo vietas. – Daugelis žmonių nerimauja, kad dabartinė sistema naudinga tik laimingųjų grupelei. Ir šis nerimas pagrįstas. Jį galime išsklaidyti tik užtikrindami, kad naudą pajus kiekvienas. CETA kaip tik tai ir užtikrina.“
„CETA – tai ne tik komercija ir pelnas. Ja siekiama pagerinti žmonių gyvenimą. Tai – veiksmų planas siekiant užtikrinti atsakingą ekonominį bendradarbiavimą tarp šalių“, – tęsė Kanados premjeras. Jis pridūrė, jog šis susitarimas palengvins darbo vietų kūrimą, o kartu užtikrins aukštus aplinkosaugos ir maisto saugos standartus.
Ž. Triudo kalbėjo: „Laisva ir sąžininga prekyba leis pagerinti mūsų piliečių gyvenimą ir sukurti daugiau darbo vietų. Gamintojai galės išplėsti savo produkcijos aprėptį pasaulyje, išplėsti rinkos dalį ir sėkmingai konkuruoti su geriausiais pasaulyje rinkos žaidėjais. O tai reiškia, kad žmonės, dirbantys paslaugų sektoriuose, pavyzdžiui, inžinerijos, architektūros ir informacinių technologijų srityse, turės daugiau nuspėjamumo ir skaidrumo bendraudami su tarptautiniais klientais.“
„Jeigu mums pavyks, CETA taps pavyzdžiu kitiems susitarimams. O jeigu nepavyks, ši sutartis gali tapti viena paskutiniųjų“, – pažymėjo Ž. Triudo. Jis gyrė ES ir Kanados santykius kaip „natūralius ir pagrįstus bendrumu“ bei ragino imtis vadovavimo tarptautinei ekonomikai ir „nebūti vien tik priklausomiems nuo jos kaprizų“.
„Europos Sąjunga yra nuostabus pasiekimas ir beprecedentis taikaus sambūvio pavyzdys. Jūs esate esminis veikėjas siekiant įveikti iššūkius, su kuriais susiduria tarptautinė bendruomenė. Stipri ES naudinga visam pasauliui“, – baigdamas pažymėjo Kanados ministras pirmininkas.
Visas Ž. Triudo kalbos tekstas (anglų k.).
Šaltinis: EP Spaudos tarnyba
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]