Valstybiniame priėmime Berlyne, kuriame dalyvavo apie 700 žmonių, karalienė Elžbieta II įspėjo apie Europos dalijimo pavojus, skatino britus ir vokiečius neatsisakyti taikaus žemyno.
Karalienės kalbą galima vadinti istorine. Ji pirmąsyk atvirai pareiškė, kad tiki, jog Britanija priklauso Europos Sąjungai.
Kalbos klausėsi ir britų premjeras Deividas Kameronas (David Cameronas) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministras Filipas Hamondas (Philip Hammond), du užkietėję euroskeptikai.
75 metų Vokietijos prezidentas Joachimas Gaukas (Joachim Gauck) sulaukė ypatingo karalienės dėmesio. Ji buvusiam komunistų veikėjui Rytų Vokietijoje sakė, kad Europa matė ir geresnių, ir blogesnių laikų, tačiau visi esą turime dirbti, kad pokario pasaulis taptų geresnis.
Pasak karalienės, Europą dalyti pavojinga, reikia saugoti ir jos vakarus, ir rytus.
Prie Elžbietos II sėdėjusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel su savo vyru Joachimu Zaueriu (Joachim Sauer), tai išgirdusi, linktelėjo. Šio gesto daugybė stebinčių akių tiesiog negalėjo nepastebėti.
Karalienės kalba nebuvo ilga, bet apėmė gana didelį laikotarpį Europos istorijoje. Ji prisiminė ir Vokietijos neutralumo aptarinėjimą su šios šalies kancleriu Konradu Adenaueriu 1958-aisiais.
Galiausiai karalienė prisiminė XIII a. įvykius, vėliau perėjo prie Brexit, galimo britų išėjimo iš ES.
Vokietijos prezidentas J. Gaukas prisipažino karalienei, kad vokiečiams reikia britų.
Pokylio dalyviai valgė upėtakį, ėrieną ir šparagus su braškėmis, užsigėrė Vokietijos vynais.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]