Karo ekspertas, kurio pavardės saugumo sumetimais neskelbsime, ekspertai.eu trumpai apibūdino KAM (Krašto apsaugos ministerijos) elgesį: nesąmonė. Perkamos ne tokios, kokių reikėtų, kovinės mašinos, visiškai nesirūpinama gynyba iš oro.
Kaip žinoma, gynyba, priedanga iš oro – 70 proc. mūšio sėkmės. Oro kontrolė yra itin svarbi.
Tačiau Lietuvoje, jei ją kas nors pultų, iš oro pridengti pėstininkų nėra kuo.
O kam reikalingos labai brangios mašinos „Boxer“? Tokios, kurios pirktos už didžiulę sumą, tik pėstininkų atgabenimui į mūšio vietą. Ar tai prasminga?
Kovos mašinos turėtų būti visiškai kitokios – naujesnės, turinčios aštuonias raketas kaip antai „FV102 Striker“ (Rusijos variantas – ATOM). Tokių mašinų tikslas – greitai atvažiuoti, paleisti keturias raketas į priešo lėktuvus, pamušti keturis tankus (tiek gali viena kovos mašina) ir iškart pasitraukti iš mūšio lauko.
Turint priedangą iš oro su tokiomis kovos mašinomis būtų galima atlaikyti net ir nemenką priešo puolimą.
Tačiau net jei ir „rusai puola“, gintis nėra kuo. O neefektyvioms kovos mašinoms leidžiamos lėšos karo ekspertui kelia tik liūdną šypseną. Tai – akivaizdus pinigų plovimas.
Be abejo, pabrėžė karo ekspertas, tokiai mažai šaliai kaip Lietuva apskritai ginkluotis nėra prasmės: lėšų ir pagalbos iš vyriausybės trūksta tokiose svarbiose srityse kaip sveikatos apsauga, socialinė sfera. Todėl geriausias pasiruošimas karui Lietuvai būtų pradėti mokytis gyventi taikoje: su savimi, žmonėmis, pasauliu.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]