2023 m. birželio 11 d.

 

Karolio Didžiojo apdovanojimas – Lietuvos žmonių įvertinimas

22
Paskelbta: 2013-05-09 15:39 Autorius: prezidentas.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei istorinėje Acheno rotušėje įteiktas garbingas tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas. Politikos Oskaru vadinamas apdovanojimas Prezidentei skirtas už Lietuvos indėlį siekiant ES vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo.

„Acheno žmonių skirtą Karolio Didžiojo apdovanojimą perduodu visiems Lietuvos žmonėms. Tai – mūsų bendrų pastangų įvertinimas tiek kovojant už Lietuvos laisvę ir jos vietą Europoje, tiek įveikiant ekonominę krizę. Šis apdovanojimas yra ir įpareigojimas imtis atsakomybės sutelkti visas šalis ir kartu kurti Europos ateitį", – atsiimdama apdovanojimą pabrėžė Prezidentė.

Iškilmingoje ceremonijoje pagrindinę sveikinimo kalbą „Laudatio" sakė Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas. Apdovanojimą globoja Ispanijos Karalius Chuanas Karlosas I, Belgijos Karalius Albertas II, Didysis Liuksemburgo Kunigaikštis Henris, Austrijos Prezidentas Heinzas Fischeris ir Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas.

Pasak Lietuvos vadovės, prisimindami Karolio Didžiojo, R. Schumano, J. Monnet, K. Adenauerio pastangas suvienyti Europą, visi europiečiai vėl turi veikti išvien, peržengti savo skirtumus, mokytis vieni iš kitų, įsiklausyti, derėtis ir kartu rasti sprendimus.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos žmonės, kurie visai neseniai kovojo už laisvę ir galimybę patiems kurti savo ateitį, puikiai žino, kad ES nėra duotybė, už ją ir vietą joje reikia kovoti. Niekas kitas, tik patys europiečiai, gali išspręsti savo problemas.

Pasak Prezidentės, Europai šiandien reikia gyventi pagal išgales, siekti socialinio sutarimo, užtikrinti žmonių pasitikėjimą finansų politika, jaunimui sudaryti realias galimybes įsitvirtinti, nes po dvidešimt metų jie stovės prie ES vairo.

„Turime investuoti jau dabar, kad stiprintume pasitikėjimą Europa. Turime veikti kartu, nes Europos prigimtis - solidarumas, pagalba vienas kitam, kai iškyla sunkumų. Tačiau solidarumas reiškia ir atsakomybę. Kartu turime priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Briuselis negali visko padaryti už mus", – pabrėžė Prezidentė.

Iškilmėse Prezidentę sveikino Europos lyderiai: ES Vadovų Tarybos Prezidentas Hermanas Van Rompuy, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas, buvęs Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Rene Van Der Lindenas, Europos Parlemento vicepirmininkė Anni Podimata; ankstesni Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatai: Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schauble, buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas ir buvęs Europos centrinio banko vadovas Jeanas-Claudas Triche; Europos Parlamento nariai, ES šalių ambasadoriai, diplomatai, Vokietijos lietuvių bendruomenės atstovai; Lietuvos politikai: Česlovas Juršėnas, Seimo Europos reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, Seimo narys Andrius Kubilius.

Ryte Prezidentė dalyvavo Acheno Katedroje vykusiose iškilmingose šv. Mišiose, kurias aukojo Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
22. Marta
(2013-05-10 13:13:48)
(84.15.186.84) Parašė:

_Išgirdusi daugybę pagyrimų iš Europos Parlamento pirmininko Prezidentė susikuklino: „noriu padėkoti už gražius žodžius, kuriuos per porą valandų išgirdau daugiau nei per visą gyvenimą"._ Rašo Delfis. Tai jau taip. Pranašu savame kaime nebūsi. Gal todėl ir Jėzus nedarė stebuklų savam kaime, kur jį pažinojo tik kaip "staliaus sūnų". Mūsų Prezidentė pasmerkta panašiam likimui. O ir iš kur žnmonėms žinoti apie jos nuveiktus darbus, jei perkamoji žiniasklaida (vakar šia tema buvo gera Tapino laida, gaila, kad žiniasklaidos atstovai ją boikotavo) mūsų neapšviečia. Todėl Grybauskaitę mėgsa daugiausia tie, kurie moka i skaito užsienio kalbomis. Vakar išsižioję žiūrėjome tiesioginę laidą iš Vokietijos Karolio Didžiojo katedros, kurioje buvo karūnuoti 32 karaliai ir 16 karalienių..per LTV. Ceremonija išties atrodė tarsi Europos Karalienės vainikavimas. Išsipildė pagaliau Oskaro Milašiaus pranašystės apie tai, kad Lietuva mokins pasalio šalis demokratijos, kad į ją vyks pasaulio vadovai semtis patirties. Tiikrai nesitikėjau iš Europos Parlamento vadovo tokių pagyrų Lietuvos žmonėms ir jos Prezidentei. Buvo aišku, kad Merkel, Broso, Sarkozy žavisi Grybauskaite, bet kad šitas liberalas galėtų pasakyti tiek daug pagiriamųjų žodžių/ Tikrai nesitikėjau. Reiktų jo ir kitų kalbėjusių kalbas atspausdinti atskiru veikalu mūsų istorijaii ir piliečių savivertės pakėlimui, nes žiniasklaida mūsų tautą jau taip sumenkino, kad dauguma net ėmė tikėti, jog taip ir yra. Pasirodo LAIMĖTI ŠĮ EKONOMINĮ KARĄ EUROPOJE LIETUVIAMS BUVO GAL DIDESNIUS ŽYGDARBIS NEI RUSIJAI II PASAULINĮ. Todėl ne šiaip sau Prezidentė Gegužės 9 pavadino EUROPOS DIENA. Bravo Prezidentė.21. Graudu
(2013-05-09 23:31:00)
(96.44.189.98) Parašė:

puota maro metu.20. R
(2013-05-09 23:26:26)
(84.55.16.14) Parašė:

AŠ JOS TIESIOG NEGERBIU. JI NĖRA TA,KURIĄ GALIMA GERBT PO APSIMETINĖJIMŲ IR VEIDMAINYSTĖS PRIEŠ KEDYTĘ. MAN GĖDA,KAD JI-PREZIDENTĖ. FUI....19. Karolis Didysis
(2013-05-09 23:08:29)
(86.38.154.228) Parašė:

Masonų globalistų-sionistų padėka už Lietuvos įvergovinimą. Džiaukitės debiliukai, gyvenimas žemiau skurdo ribos - nuostabus. Virvės brangiai nekainuoja.18. RYTAS
(2013-05-09 22:27:00)
(89.117.250.208) Parašė:

PARDAVE MUS VISUS SU PATRAKAIS, UZ TAI IR MEDALIS.17. 16-am
(2013-05-09 21:53:15)
(78.57.208.170) Parašė:

Visi remia, tik niekas pavardės nežino.16. Burokevičiaus partijos nariams bei kolaborantėms
(2013-05-09 20:41:27)
(88.222.189.60) Parašė:

Kelkime ir remkime Tiesos prezidento vardo vertą pilietinės visuomenės kandidatą..15. Darijus
(2013-05-09 20:41:19)
(212.66.75.12) Parašė:

Manau, Putinas net spirga iš pasitenkinimo, matydamas geriausią savo projektą Europoje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras