Apie prieštaringai vertinamą ir daug abejonių keliančia Valstybės kontrolės veiklą jau rašėme straipsnyje "Kam tarnauja Valstybės kontrolė". Viešojoje erdvėje vis garsiau keliamas klausimas - ar šios institucijos dažniausiai nieko nepamatuotos audito išvados nėra tik noras būti dėmesio centre siekiant pigaus populiarumo? O gal blogiau - tai sąmoningas politinių užsakymų vykdymas?Vienas iš paskutinių Valstybės kontrolės dirbtinai sukeltų skandalų yra dėl Valdovų rūmų - neva rūmų statybos įtartinai, be jokio pagrindo pabrango nuo 114 mln. Lt iki 367 mln. Lt. Dėl to net kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.
Žinia, kiek anksčiau Valstybės kontrolės sukeltas triukšmas dėl Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimo programos, kurios biudžetas buvo gerokai didesnis negu Valdovų rūmų - daugiau negu pusę milijardo litų - eilinį kartą subliuško. Generalinė prokuratūra patikrinusi Valstybės kontrolės pateiktą medžiagą nerado nė vieno fakto, dėl kurio būtų pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą.
Valdovų rūmai - objektas Nr. 1 Lietuvoje. Tai statinys, kuris ugdo tautinį pasididžiavimą, pilietiškumą, patriotizmą, stipriną istorinę sąmonę ir savimonę. Rūmų atstatymą palaiko užsienio specialistai, pasaulinio lygio ekspertai.
Įdomu tai, kad daugiausia nepagrįstos kritikos, o kartais atviro ciniško šaipymosi sulaukiama Lietuvoje. Suniekinti rūmų atkūrimo idėją, o tuo pačiu bandant sutepti Kultūros ministerijos ir visos Vyriausybės garbę pasitelktos net dokumentų klastojimo priemonės, dėl ko Policija jau devintą mėnesį iš eilės vykdo tyrimą. Apie tai rašėme straipsnyje "Policija devintą mėnesį ieško dokumentų klastotojo".
Tačiau blogiausia, kad taurios idėjos niekinimo psichozėje dalyvauja ne tik atskiri asmenys ir suinteresuoti politikai, o šiam niekingam tikslui pasitelkiama net tokia svarbi organizacija, kaip Valstybės kontrolė.
Pasak Valdovų rūmų direktoriaus Vydo Dolinsko, Valdovų rūmų verčiami situacijos įkaitais, kažkam naudinga nacionalinės svarbos objektą aplipdyti skandalais, siekiant kompromituoti prie rūmų atkūrimo dirbančius asmenis naudojamos ir „juodosios technologijos“.
Ne be reikalo V. Dolinskas kelia tokius retorinius klausimus, ar visada apie Valdovų rūmus pateikiama informacija objektyvi, paremta faktais, kodėl klaidingai manipuliuojama skaičiais.
„Kam naudinga nacionalinės svarbos objektą aplipdyti skandalais, kodėl jie netapo tautą vienijančiu objektu? (...) Kam naudinga Valdovų rūmų atkūrėjus paversti situacijos įkaitais? Juk tai politinis sprendimas – valstybei reikėjo to objekto, o ne čia susirinkusiems žmonėms. (...) Kodėl kai kurie politikai ypatingai didelį dėmesį skiria Valdovų rūmams ir dažnai skleidžia tikrovės neatitinkančius faktus? Gal jie čia turi ar turėjo kokių asmeninių interesų?“, - klausimus žėrė V.Dolinskas, skelbia DELFI.
Rūmų direktorius taikliai pastebėjo, kad rūmų klausimas nuolat keliamas rinkimų arba biudžeto svarstymo išvakarėse, o Valstybės kontrolės išvados paskelbtos tą dieną, kai ji po poros valandų turėjo atsiskaityti už darbą Seime.
Tad ar ne metas Valstybės saugumo departamentui susidomėti pastoviai daug sumaišties ir įtampų šalies gyvenime keliančios, Valstybės kontrolės veikla? Kas už viso to stovi?
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu