2024 m. gegužės 23 d.

 

Kauno Botanikos sode – romantiškas „Kvapų nakties“ renginys

Paskelbta: 2014-07-22 11:27 Autorius: ekspertai.eu

Paskutinįjį šio mėnesio penktadienį – liepos 25 dieną – VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) sklis įvairiausi aromatai. Lankytojai kviečiami romantiškai pavakaroti po atviru dangumi bei pasimėgauti įdomia programa: netruks pramogų tiek mažiems, tiek dideliems.

Bendradarbiaudami su Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties botanikos sodu Marijampolėje, organizatoriai parengė programą, kurioje renginio dalyvių lauks pramogos, konsultacijos, degustacijos bei šventinis koncertas.

Atvykusieji dalyvaus kvapiausio augalo rinkimuose: kiekvienam lankytojui bus įteikta speciali vėliavėlė, kuriuo bus žymimas kvapiausias augalas. Norintys sužinoti daugiau apie Botanikos sodo dendrologinės kolekcijos aromatus bus pakviesti į ekskursiją.

Renginio metu veiks kvapų mugė, net kelios parodos – petunijų ir vienmečių gėlių, bei rožių ir kvapiųjų augalų, taip pat uoginių augalų ekspozicija.

Moteriškumo, grožio ir sveikatos paslaptimis dalinsis Vilma Barštienė, kuri taip pat papasakos, kuo kvepia Kaunas ir koks yra Laikinosios sostinės aromatas.

Sušilusieji galės atsigaivinti degustuodami botaninius ledus, o besigėrintiems oranžerinių augalų aromatais pasiūlysime paragauti karštų ir šaltų natūralių arbatų.

Vakarui įpusėjus lankytojų laukia koncertas „Šviesią vasaros naktį“, kurio metu romantinėmis lietuvių ir užsienio kompozitorių dainomis džiugins VDU Muzikos akademijos profesorė Sabina Martinaitytė ir jos studentai, tarptautinių konkursų laureatai – Audrius Apšega ir Ieva Goleckytė, pianistė Audronė Eitmanavičiūtė.

Sutemus organizatoriai pakvies į naktinių drugių stebėjimą, o renginį vainikuos šviesų šou ant Aukštosios Fredos dvaro rūmų „Augalų nakties šokis“.

Tikimasi, kad šis renginys sukvies miestiečius bei Kauno svečius į netradicinį, bet romantišką vakarą gryname ore, natūralių aromatų apsuptyje.

Renginio programa

Liepos 25 diena

20.00 – 22.00 val.

Ekskursija „Botanikos sodo dendrologinės kolekcijos aromatai“ (J. Šabūnaitė, renkamės prie kasos).

NSO laboratorijos pratybos „Sėklų kelionės“ (S. Gabulaitė,  NSO palapinėje, saloje).

Botaninių ledų dirbtuvės su degustacija (saloje).

Kvapų mugė: prieskoniniai augalai, augalų daigai, natūrali kosmetika, eteriniai aliejai (prie oranžerijos).

Kvapiausio Kauno botanikos sodo augalo rinkimai (augalų kolekcijose, parodose ir oranžerijoje).

Konsultacija „Rožių aromatinės savybės“ (D. Liberytė, rožyne).

Konsultacija „Kvapiųjų augalų savybės“ (prof. dr. O. Ragažinskienė, saloje).
 

Uoginių augalų ekspozicija (Lietuvos daržininkystės ir sodininkystės instituto specialistų konsultacijos).

Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties Marijampolės botanikos sodo petunijų ir vienmečių gėlių paroda.

VDU Kauno botanikos sodo rožių ir kvapiųjų augalų paroda.

20.00 – 21.00 val.

Konsultacija „Moteriškumo, grožio ir sveikatos paslaptys“, praktikumas „Kuo kvepia Kaunas?“ (V.  Barštienė, salos namelyje)

21.00–22.00 val.

Koncertas „Šviesią vasaros naktį“. Romantinės lietuvių ir užsienio kompozitorių dainos, kurias atliks  VDU Muzikos akademijos profesorė  S. Martinaitytė ir jos studentai, tarptautinių konkursų laureatai A. Apšega ir I. Goleckytė, pianistė A. Eitmanavičiūtė (scenoje).

22.00 val.

Kvapniausio Kauno botanikos sodo augalo rinkimų rezultatų paskelbimas (scenoje).

22.15 val.

„Oranžerijos kvapų ir spalvų egzotika ir vaistingųjų augalų arbatų aromatai“. Kauno ir Marijampolės botanikos sodų arbatų degustacija (oranžerijoje).

22.30 val.

„Kas nemiega naktį?“ (naktinių drugių stebėjimas,  prie oranžerijos).

23.00 val.

Šviesų šou „Augalų nakties šokis“ (ant aukštosios Fredos rūmų).

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras