2024 m. rugpjūčio 19 d.

 

Kinija priešinasi JAV norui kištis į teritorinius ginčus Pietų Kinijos jūroje

1
Paskelbta: 2015-04-12 12:49 Autorius: ekspertai.eu

JAV prezidentas Barakas Obama perspėjo Kiniją, kad šį nesielgtų agresyviai su šalimis, kurios kartu su Kinija dalyvauja ginče dėl Pietų Kinijos jūros teritorijų. Kinijos liaudies respublika ne visada laikosi  „tarptautinių teisės normų ir taisyklių“, kuomet kalbama apie teritorinius ginčus, pažymėjo JAV prezidentas.

Pasak jo, Kinija išnaudoja „savo jėgos ir dydžio pranašumą, kad galėtų engti šalis, kurios šiuo metu yra ne tokioje dėkingoje pozicijoje“. „Tai, kad Filipinai ar Vietnamas ne tokios didelės šalys kaip Kinija, nereiškia, kad jas galima tiesiog pastumti į šalį“, - pridūrė Obama.

Šiek tiek anksčiau Tarptautinių ir strateginių tyrimų centras (CSIS) paviešino naujas palydovines nuotraukas, kuriose matoma, kaip Kinijos laivai supilinėja naujas salas Misčiv rifo rajone. JAV Valstybės departamento atstovas Džefas Ratke (Jeff Rathke) pažymėjo, kad „užkariaudama tokiu būdu teritorijas“, Kinija sėja regione „dar didesnę baimę“.

Kinija neigia JAV priekaištus

Kinija paneigė JAV priekaištus, jog ši „demonstruoja raumenis“ norėdama išgąsdinti savo kaimynus. Priešingai, Kinija siekia taikos ir stabilumo, pareiškė šį penktadienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Hua Chunying. Pasak jos, Kinija pasisako už derybas, kurios sumažintų įtampą santykiuose su varžovais, reiškiančiais teritorines pretenzijas į salų grupę Pietų-Kinijos jūroje.

Kinijos atstovė tikisi, kad JAV padės kurti taiką ir stabilumą regione. Šalys, kurios neturi teritorinių reikalavimų šiame regione, turėtų laikytis nuošaliau.

Konfliktas dėl teritorijų Pietų-Kinijos jūroje tęsiasi jau keletą matų. Kinija pretenduoja praktiškai į visą Pietų Kinijos jūrą – taip pat ir į Vietnamo, Malaizijos ir Filipinų priekrantės zonas. Kinija teigia, jog tai jos „istorinės teisės“, tačiau Kinijos veiksmai, kurias siekiama šias teises įtvirtinti, tampa vis labiau agresyvūs.

Jau daugelį metų Kinija, Vietnamas, Taivanis, Filipinai, Malaizija ir Brunėjus nesutaria dėl 200 koralinių rifų ir smėlio salelių. Spratlio salos yra Pietų-Kinijos jūros viduryje. Manoma, jog ten, netoli laivybos kelių, yra didelės naftos ir dujų atsargos. Visi ginčo dalyviai tikisi dalyvauti milijardiniame versle.

Šaltinis: welt.de

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. zenis
(2015-04-13 08:43:03)
(2.162.44.51) Parašė:

usa taip pat nori dalivauti!!!!!!!



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras