Po kilusio skandalo dėl visuotinio NSA šnipinėjimo Kinijoje gana prastai pasijuto tokie IT industrijos gigantai kaip IBM ir Cisco. Panašu, kad dabar prastėjančios veiklos tendencijos šioje šalyje ėmė jaudinti ir HP akcininkus bei investuotojus. Tai gali sujaukti visus planus jau 2014 m. pasiekti augimą ir stabilizuoti finansinę būklę, kaip tai žadėjo HP vadovė Meg Whitman.
HP jau dabar susiduria su užsakymų iš JAV valstybinių institucijų mažėjimu. Negana to, nuolat smunka asmeninių kompiuterių segmentas, o kinų kompanija Lenovo staigia šovė į viršų, aplenkdama HP didžiausių pasaulyje kompiuterių gamintojų reitinge. Negana to, Lenovo dabar nusitaikė į Šiaurės Amerikos ir Europos rinkas.
Nemažai galvos skausmo kelia ir kompanija Dell. Pastaroji neseniai tapo privačia kompanija. Tai leidžia jai daug agresyviau plėtoti savo serverių ir asmeninių kompiuterių verslą, be to, smarkiai užsimota plėsti ir verslui skirtų paslaugų asortimentą, t. y. kovoti HP namų rinkoje.
Tokiu būdu visuotinis asmeninių kompiuterių pardavimų nuopuolis ir negeros žinios iš Kinijos gali tapti labai skausmingais veiksniais – beveik penktadalis HP gaunamų pajamų tenka būtent Kinijos rinkai. Pastaroji tampa vis svarbesnė, nes ši rinka demonstruoja stabilų augimą.
Antra vertus, investuotojai viliasi, kad kompanijos HP vadovybė toliau sėkmingai vykdys reorganizaciją. Be to, nemažai tikimasi iš didėjančios paklausos didelių duomenų analizės, saugumo ir „debesų“ tarnybų srityse, kuriose HP taip pat turi ką pasiūlyti.