Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti „Mažeikių šilumos tinklų“ vykdyto biokuro katilų pirkimo teisėtumą.
Parlamentaras įtaria, kad pirkimas buvo vykdomas neskaidriai, jame dalyvavusios bendrovės galėjo derinti kainas, o pirkimo organizatoriai į tai žiūrėjo atlaidžiai. K. Masiulio manymu, dėl tokių veiksmų valstybė ir mokesčių mokėtojai galėjo net kelis kartus permokėti už biokuro katilus ir jų įrengimą.
„Palyginkim du biokuro katilus ir jų įrengimą Ukmergėje ir Ežerėlyje. Ukmergėje pats katilas yra beveik 4 kartus brangesnis, valdymo įranga beveik 5 kartus brangesnė, pelenų šalinimo įranga daugiau nei 2 kartus brangesnė, nors katilai yra tokios pačios galios“, - sako Seimo narys.
Pasak jo, „Mažeikių šilumos tinklų“ vykdomame pirkime dalyvavęs „Ukmergės šilumos“ direktorius Raimondas Ragauskas protestavo dėl išpūstų kainų ir nepasirašė viešojo pirkimo komisijos sprendimus įforminančio dokumento, tačiau į jo nuomonę nebuvo atsižvelgta.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdoma ministerija nepagrįstai ir be jokių argumentų pirkimus vykdo per Mažeikių ir Pagėgių įmones. Mažeikiuose valdo socialdemokratai, Pagėgiuose - minėta partija. Kodėl pirkimas nebuvo patikėtas biudžetinei įstaigai - Centrinei perkančiajai organizacijai? Matyt, kitą pirkimą organizuos Darbo partijos (leiboristų) valdoma Kėdainių įmonė, o dar kitą - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kontroliuojama Šalčininkų bendrovė?“ - piktinosi Seimo narys K. Masiulis.
Aplinkos ministerija, vykdydama Klimato kaitos specialiąją programą, perka biokuro katilus savivaldybių ir viešosioms įstaigoms. „Nors valstybėje veikia biudžetinė įstaiga Centrinė perkančioji organizacija, kuri specializuojasi viešųjų pirkimų srityje, Aplinkos ministerija pirmą pirkimą pavedė atlikti „Mažeikių šilumos tinklams“, antrą - „Pagėgių komunaliniam ūkiui“, - pažymi K. Masiulis.
Eltos inf.