Kaip paaiškinti, kad prie Rusijos sienos atsidūrė NATO bombonešiai B-52 su atominiu ginklu? Kažin ar taip nuo galimo Rusijos puolimo ginamos Baltijos šalys. Vašingtonas turi kitą planą.
Dėl koronaviruso šiemet, lyginant su 2019 m., keleivinių skrydžių sumažės 60 proc. Tokiu būdu be darbo liks septyni milijonai žmonių. Tuo tarpu karo lėktuvams tai negresia.
Rugpjūčio 28 d. šeši JAV strateginiai bombonešiai B-52 apskriejo trisdešimt NATO valstybių: nuo Šiaurės Amerikos iki Europos. Juos lydėjo aštuoniasdešimt sąjungininkų lėktuvų. Šie mokymai, pavadinti „Suvienytuoju dangumi“ (Allied Sky), anot NATO, „patvirtino JAV ketinimus vykdyti įsipareigojimus sąjungininkams ir galimybę sulaikyti agresiją“ (apie tai skelbėme publikacijoje („Rusijai nusiųstas itin stiprus atgrasymo signalas – virš Lietuvos ir dar 30 NATO valstybių praskrido JAV bombonešis“).
Tie bombonešiai nebuvo seni Šaltojo karo laikų lėktuvai, naudojami paraduose. 20 mlrd. dolerių biudžetu disponuojančios JAV karinės oro pajėgos netrukus į 76 lėktuvus įmontuos naujus variklius, kurie leis skristi 8000 km nepasipildžius kuro ir pergabenti 35 tonas bombų bei raketų (taip pat ir atominių bombų).
Balandį JAV korporacija RAYTHEON pagal vyriausybinį užsakymą ėmė gaminti naują sparnuotąją tolimo atstumo raketą su branduoline galvute, skirtą bombonešiams B-52. Tokie bombonešiai nuo 2018 m. daugiau nei du šimtus kartų skrido virš Baltijos ir Juodosios jūrų palei Rusijos sieną. Šiuose mokymuose dalyvavo ir Europos šalys sąjungininkės, tarp kurių buvo ir Italija.
Būtent iš Italijos rugpjūčio 28 d. bombonešį B-52 lydėję italų bombonešiai Eurofighter Typhoon, lydinimi maždaug šimto kariškių, atvyko į NATO bazę Šiauliuose, Lietuvoje. Jie nuo rugsėjo 1 d. ten lieka aštuoniems mėnesiams, iki kitų metų balandžio, kad „gintų“ Baltijos valstybių oro erdvę.
Bazė Šiauliuose neseniai modernizuota už JAV skirtus 24 mln. eurų. Priežastis aiški. Bazė yra vos už 220 km nuo Kaliningrado ir už 600 km nuo Sankt Peterburgo. Lėktuvai Eurofighter Typhoon tokį atstumą įveikia per kelias minutes. Kodėl prie Rusijos sienos laikomi šie lėktuvai su atominiu ginklu? Tikroji priežastis – didinti įtampą, darant užuominą, kad Rusija yra priešas, besiruošiantis pulti Europą. Tokią įtampos strategiją kurią Vašingtonas, o ES jį palaiko.
Ši strategija reikalauja išlaidų karo reikalams didinimo, tuo pačiu mažinant lėšas, skiriamas socialinei sferai. Viena Eurofighter Typhoon skrydžio valanda kainuoja net 66 tūkst. eurų.
Šaltinis: agoravox.fr