Per pastaruosius 18 mėnesių Prancūzijoje įvykdyti trys teroro aktai, nusinešę 231 gyvybę, sužeidę šimtus žmonių. Atsakomybę prisiėmė džihadistai. Prancūzija su džihadistais kariauja nuo 2015 m. lapkričio atakų Paryžiuje. Mažiausiai 600 Prancūzijos piliečių priklauso „Daesh“.
Prancūzija po JAV yra antroji aktyviausioji tarptautinės koalicijos prieš „Daesh“ narė. Prancūzija yra pagrindinė operacijos „Barkhane“ Afrikoje vykdytoja.
Pasak karo eksperto Pėterio Noimano (Peter Neumann), „Prancūzija labiau nei kitos Europos valstybės vykdo užsienio politiką, nukreiptą prieš kitas šalis, ypač musulmoniškąsias“. P. Noimano teigimu, džihadistų surengti teroro aktai Prancūzijai motyvuoti neapykanta, nes jie kaltina Prancūziją islamofobijos skleidimu: „Jie išties nekenčia Prancūzijos, nes mato ją ne tik kaip kryžiuočių šalį, bet ir kaip atvirai islamofobišką valstybę.“
Nicoje, kurioje neseniai įvyko teroro aktas, 2015 m. pabaigoje buvo užregistruoti ir stebimi 236 asmenys, susiję su radikaliuoju islamu. Būtent Nicoje ir jos apylinkėse yra didžiausia Prancūzijos džihadistų dalis. Priežastis, pasak politologės Jasminos Tuabijos (Yasmina Touaibia), paprasta: pietinėje Prancūzijoje, kaip ir Paryžiuje ir Lione, yra teritorijos, kuriose Alžyro „Islamo išgelbėjimo frontas“ (FIS, Front Islamique du Salut) ir „Ginkluotoji islamo grupė“ (GIA, Groupe Islamique Armé) įkūrė savo bazes dar 1990-aisiais.
Kovoti su teroristais Prancūzijoje labai sunku, nes jie dažniausiai yra vieniši vilkai, neapmokyti džihadistų grupėse, neturintys daug ginklų, todėl nekeliantys įtarimų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]