Skelbiame konservatorių partijos tinklalapyje paviešintą kelių šios partijos narių pranešimą apie Rusijos grėsmes kompromituojant LR prezidentę Dalią Grybauskaitę.
Konservatoriai Liutauras Kazlavickas ir Mantas Adomėnas neabejingi nesiliaujančioms informacinėms atakoms iš Rusijos, nukreiptoms prieš LR prezidentę Dalią Grybauskaitę. |
TS-LKD ragina Seimą atkreipti dėmesį į kitų šalių bandymą kompromituoti Lietuvos valstybę žinomų visuomenės veikėjų rankomis
Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Mantas Adomėnas ir Liutauras Kazlavickas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius dėl bandymų kompromituoti šalies Prezidentę ir valstybę.
Parlamentarai reiškia susirūpinimą dėl nacionaliniam saugumui kylančių grėsmių, kurias realizuojant sąmoningai ar nesąmoningai dalyvauja ir žinomi Lietuvos politikai, Seimo nariai ar signatarai.
Kreipimesi primenama, kaip praėjusių metų lapkritį paviešintoje informacijoje apie Valstybės saugumo departamento (VSD) parengtą pažymą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui paaiškėjo, jog VSD turi duomenų, kad Rusijos specialiosios tarnybos planuoja Lietuvoje pradėti informacinį puolimą prieš Prezidentę Dalią Grybauskaitę, bandant ją įvairiais būdais kompromituoti. Tačiau VSD pažymoje išdėstytos aplinkybės iki šiol nesulaukė rimtesnio nei Vyriausybės, nei Seimo dėmesio.
„Šiuo metu tokį informacinį puolimą prieš Prezidentę ir stebime, kai bandoma ją kompromituoti dėl tariamo VSD pažymos paviešinimo. Taigi vyksta būtent tai, ką prognozavo ir apie ką perspėjo VSD parengta pažyma“, – sako vienas iš kreipimosi autorių M. Adomėnas, susirūpinęs, ar kai kurie visuomenėje žinomi asmenys nėra kitų šalių specialiųjų tarnybų įrankiai bandant kompromituoti prezidentę.
Parlamentarai siūlo neatidėliojant Seime organizuoti parlamentinę diskusiją, kurioje būtų aptariamos informacinių karų, vykdomų prieš Lietuvą, metodikos, Rusijos „minkštųjų galių“ pasireiškimo Lietuvoje apraiškos, bei tai, kokių prevencinių priemonių turi imtis Lietuva, kad įvairiose srityse apsisaugotų nuo tokių grėsmių, taip pat ir nuo to, kad atskiri Seimo nariai ar politikai sąmoningai ar nesąmoningai netaptų tokių „minkštųjų galių“ realizavimo įrankiais.