Seime vykusioje diskusijoje, skirtoje sugražinti Lietuvos piliečius į Lietuvą, kalbėta apie Lietuvos piliečių interesus Jungtinėje Karalystėje, aptarta kaip BREXIT proceso pokyčius paversti privalumais ir naujomis galimybėmis.
Seimo Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė, sveikindama į diskusiją susirinkusius dalyvius pabrėžė, kad „Lietuvos piliečiai yra saugomi ir ginami savo valstybės, turi pareigas Tėvynei. Svarbu visiems žinoti, ko mes norime ir ką turime pasiekti. Tik tada bendromis jėgomis galime kartu tai padaryti“.
„BREXIT – didžiulis iššūkis net tik Jungtinei Karalystei, Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai“, - pažymėjo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus.
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė pabrėžė, kad labai svarbu išsaugoti pilietybę po BREXIT.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius nurodė svarbiausius principus Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybų metu: Europos Sąjungos vienybės išlaikymą, piliečių teisių apsaugą, Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų vykdymą Europos Sąjungai, o t.y. ir Lietuvai.
Seimo narė Aušrinė Armonaitė akcentavo, kad būtina sustiprinti diplomatines atstovybes, jų pajėgumus, gerinti dvišalį bendradarbiavimą atskirose srityse.
Seimo narė Dovilė Šakalienė pabrėžė, kad „labai svarbu remti nevyriausybinių organizacijų darbą, gerinti teisinę pagalbą ir svarbiausia „sutvarkyti“ pilietybės klausimą.
Londono Sičio lietuvių klubo prezidentas Marius Raugalas pristatė Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių apklausą, kurios rezultatai parodė, kad dauguma Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių labiausia nerimauja dėl savo teisių išsaugojimo.
Diskusiją vedęs Seimo Migracijos komisijos narys, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys Žygimantas Pavilionis apibendrindamas atskleidė, kad „BREXIT derybos Lietuvai nėra tokios svarbios, kiek svarbios pačios derybos su savimi“.
Šaltinis: lrs.lt
Susiję:
Seime įvyko diskusija, padėsianti susigražinti piliečius į Lietuvą
Naujausi
Naujausi komentarai
>7 komentarui
IP 84.55.55.186 | 15:15:48
Bukaproti, o kas padarė Ukrainoje valstybės perversmą? Pagal tavo protelį - irgi ne Amerikos teroristai, o Putinas. ...
Vadakste
IP 78.62.55.176 | 15:08:23
Tas tarptautininis tribunolas matyt prades tirti Ukrainos reikalus jau nuo 2004 m. , 2008 m. , 2014 m. ir 2022 metu. Ukrainos griuti pavyko padaryti , tik 2014 m. , nes ten vyko ginkluotas ko pasekoje zuvo paprasti civiliai zmones , net policininkai. Tai tribunolas tures darbelio tiek ir tiek. ...
Ra
IP 2001:8003:d85a:c000:6d6f:6f37:e380:eb12 | 13:28:58
Įvarytas į kampą kiškis gali būti pavojingas- iš baimės gali įspirti užpakalinėmis galūnėmis. Todėl nevarykite kiškio į kampą. Kai pavargs bėgioti- kas nors paims jį už ausų. ...