Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis išplatino pranešimą dėl Azartinių lošimų įstatymo.
Prieš 11 metų priimtas šis įstatymas beveik nesikeitė. Politikai ir specialistai kritikuoja esamą tvarką, apgailestauja, kad azartinių lošimų rinka neskaidri ir praktiškai nereguliuojama, būgštauja dėl to, kokios bus pasekmės, o lošėjų verslas ir toliau gaivališkai plečiasi – nevaržomai veikia Lietuvoje nelegalios lažybos internetu, atsidaro vis nauji lošimų salonai, statomi automatai.
Seimo Antikorupcijos komisiją pasiekė du įstatymų projektai. Jie gimė iš dviejų viena po kitos sukurtų darbo grupių pastangų, tačiau įstatymas lieka nepajudinamas kaip uola, kaip “šventa pinigų karvė”.
2009 metais sudaryta darbo grupė, vadovaujama Žilvino Šilgalio, pateikė pasiūlymų paketą ir 2011 metais rugpjūčio 23 dieną Seime registravo įstatymo projektą. Dar pavasarį įstatymas turėjo būti priimtas.
Tačiau iškart po to Seimo valdybos sprendimu kažkodėl sudaryta dar viena darbo grupė, kuriai vadovavo Seimo narys Dainius Budrys, pateikė iš esmės kitokias įstatymo pataisas.
Abu projektai atgulė ant Antikorupcijos komisijos posėdžių stalo drauge su Ž. Šilgalio inicijuotu 25 Seimo narių kreipimusi dėl neaiškių darbo grupių funkcijų susidubliavimo. Kreipimesi keliamas klausimas, kodėl net ir esant dviem įstatymo pakeitimo projektams, pakeitimų priėmimas vilkinamas – jie neteikiami Seimo posėdžiui.
Raginama pasidomėti, ar antrąjį įstatymo variantą rengusiems Seimo nariams nedarė įtakos lošimų verslo atstovai.
Įrodyta, kad D. Budrio grupės projektą rengė advokatas, kuris taip pat dirba ir žmogui, tiesiogiai suinteresuotam lošimų verslu.
3 Seimo nariai, dirbę prie šio projekto (socialdemokratas Julius Sabatauskas, konservatorius Vaidotas Bacevičius bei liberalsąjūdietis Erikas Tamašauskas) 2012 metų kovą išvyko į Didžiąją Britaniją, neva susipažinti su šios šalies lošimų rinkos reglamentavimu. Po šios kelionės kaip tik ir gimė įstatymo projektas, po kuriuo pasirašė galimai ir kartu su verslininkais keliavę minėti Seimo nariai.
Tai ne tarnybinė komandiruotė, nes nebuvo gautas Seimo valdybos pritarimas.
STT nuomone, Ž. Šilgalio darbo grupės projektas vertinamas teigiamai, o D. Budrio darbo grupės projektas pripažintas ydingu ir išskirtinai palankiu azartinių lošimų verslo atstovams.
Jeigu socialdemokratų, konservatorių ir liberalsąjūdiečių partijos patvirtins finansavusios keliones, bus aiškinamasi, ar minėtų partijų per 2011–2012 metus nėra finansavę azartinių lošimų rinkos atstovai.
L. Kernagis tikisi, kad naujas Azartinių lošimų įstatymas galiausiai bus priimtas.
Daugiau: lrs.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]