Minint Laisvės gynėjų dieną Seimo Pirininkė Loreta Graužinienė sako, kad Sausio 13-oji – tai ne tik gyva atmintis apie tai, kaip vieningai, susitelkę, aukodamiesi kovojome už laisvę, tai kur kas daugiau – tai jausmas širdies gilumoje, meilė Lietuvai, liudijimas dar ir dar kartą, kad mes, jei reikia, galime numirti už Tėvynę.
„Tai priminimas ir pamoka mūsų vaikams ir vaikaičiams: ginkime savo valstybę, ginkime Lietuvą, saugokime jos laisvę ir Nepriklausomybę – už ją Sausio 13-ąją žmonės paaukojo savo gyvybę“, – iškilmingame minėjime sakė L. Graužinienė.
Seimo vadovė apgailestavo, kad šiandien, sprendžiant įvairias valstybės gyvenimo problemas, vienybės kartais pritrūksta.
„Mes, politikai, neretai asmenines ambicijas ir tikslus iškeliame aukščiau to, kas svarbu paprastam Lietuvos žmogui. Tačiau noriu pasidalyti graikų filosofo Platono mintimis. Jis teigė, kad darna ir harmonija valstybėje galima tik tuomet, kai kiekvienas rūpinasi tik tuo, kas naudinga valstybei“, – sakė L. Graužinienė.
Pasak Seimo Pirmininkės, laisvė nėra mums įteikta dovana, esame atsakingi už savo sprendimus tiek prieš save, tiek prieš aplinkinius ir valstybę.
„Nuo kiekvieno iš mūsų vidinių nuostatų priklauso, kokia yra ir bus Lietuva. Mes patys formuojame savo vertybes, jas turime kiekvienas iš mūsų. Neretai norime greito sprendimo, tačiau kelias, vedantis į teisingesnę visuomenę, yra sudėtingas ir ilgas. Kad pasikeistume, gal prireiks dar ne vieno dešimtmečio. Turime susitelkti bendram tikslui, siekti geresnio, doresnio gyvenimo, gerbdami ir mylėdami vienas kitą. Mes visi norime to paties – gyventi laimingai, įgyvendinti savo troškimus, ir tam reikia vienybės. Tai pirmiausia taikytina politikams, kurie yra išrinkti tarnauti Tautai“, – sakė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.
Parlamento vadovė apgailestavo dėl emigracijos, dėl to, kad dalis gyventojų Sausio 13-ąją mini ne Lietuvoje.
„Po dalelę Lietuvos yra Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Australijoje ar kitose šalyse. Tai nėra vien paprasta emigracija, tai yra Tautos išsibarstymas arba dar daugiau – jos dalies praradimas. Šiandien ir ateityje mums neturi nustoti rūpėti, ar šis išsibarstymas yra tik laikinas reiškinys, ar mes prarasime tą Tautos dalį. Mums neturi nustoti rūpėti, ką apie Lietuvą ten išvykę tėvai pasakoja savo vaikams, kokias dainas lietuvės mamos dainuoja ten gimusiems mažyliams“, – sakė L. Graužinienė.
Seimo Pirmininkės teigimu, nesvarbu, kur būtume, Lietuvą visada turime nešioti savo širdyje, ne mažiau svarbu palikti plačiai atvertas duris, kad savi galėtų sugrįžti.
L. Graužinienės nuomone, jaunajai kartai privalome pasakoti apie tuos žiaurius, skausmingus, bet mums labai brangius Lietuvos likimą pakeitusius Sausio 13-osios įvykius.
Eltos inf.