Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl birželio 25-osios ryte Strasbūre priimtos Europos Tarybos (ET) Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rezoliucijos, kuria nuspręsta pakeisti organizacijos procedūrų taisykles, taip atveriant kelią vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui į šią instituciją.
Apie tai skelbiama valstybės finansuojamo ir iš komercinės reklamos neteisėtai prisiduriančio LRTDELFI publikacijoje „Lietuva apgailestauja dėl Europos Tarybos nuolaidžiavimo Rusijai“.
Visas Lietuvos diplomatijos vadovo Lino Linkevičiaus vadovaujamos Užsienio reikalų ministerijos pranešimas visuomenei skamba taip:
„Lietuva apgailestauja dėl Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sprendimo sukurti sąlygas vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui
Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl birželio 25 dieną ankstyvą rytą Strasbūre priimtos Europos Tarybos (ET) Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rezoliucijos, kuria nuspręsta pakeisti ETPA procedūrų taisykles, atveriant kelią vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui į ETPA, taip pat silpninti ETPA sankcijų mechanizmą.
Šis ETPA sprendimas sukuriant išskirtines sąlygas Rusijai, kuri ir toliau nesilaiko tarptautinės teisės bei nekeičia savo agresyvių veiksmų kitų ET narių atžvilgiu, pakerta pamatines Europos Tarybos vertybes ir organizacijos autoritetą. Svarbu pažymėti, kad Rusija nepadarė nieko, kad įgyvendintų ETPA 2014 ir 2015 metų rezoliucijas, kuriomis buvo pasmerkta Krymo aneksija ir Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas, bei toliau vykdo grubius tarptautinės teisės pažeidimus, suteikdama Rusijos pilietybę okupuoto Donbaso gyventojams, ignoruodama Tarptautinio Jūrų Teisės Tribunolo reikalavimą paleisti neteisėtai sulaikytus Ukrainos jūreivius. Rusijos nihilistinį požiūrį į ET vertybes atskleidžia sprendimas įtraukti į Rusijos delegacijos sudėtį parlamentarus, kurie aktyviai prisidėjo prie Krymo aneksijos. Tuo pat metu, Lietuva vertina grupės ETPA šalių parlamentarų (iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Sakartvelo, Ukrainos, Nyderlandų, Švedijos ir kt.) pastangas ginti ET vertybes ir principus. Tai leidžia pagrįstai tikėtis, kad Rusijos vykdomi tarptautinės teisės pažeidimai bei Krymo aneksijos klausimas ir toliau išliks ETPA darbotvarkėje.
Rusijos delegacijos dalyvavimo ir atstovavimo teisės ETPA buvo suspenduotos 2014 ir 2015 metais, reaguojant į Rusijos įvykdytą Krymo okupaciją ir aneksiją bei agresiją prieš Ukrainą. ETPA priėmė dvi rezoliucijas, kuriomis pasmerkė šiuos Rusijos veiksmus, kaip šiurkščiai pažeidžiančius tarptautinę teisę ir nesuderinamus su ET Statuto nuostatomis. Rusijos delegacija nuo 2016 metų nebepateikė prašymo akredituoti jos įgaliojimus dalyvauti ETPA darbe boikotuodama ETPA sankcijų mechanizmą, o nuo 2017 metų Rusija sustabdė savo įmokų į ET biudžetą mokėjimą ir ėmėsi neteisėto finansinio spaudimo ET atžvilgiu.
Gegužės 17 dieną vykusioje ET Ministrų Komiteto sesijoje Helsinkyje ministras L. Linkevičius išreiškė Lietuvos nepritarimą procedūrų pakeitimams, kuriais siekiama sudaryti palankias sąlygas Rusijos Federacijos delegacijos vienašališkam sugrįžimui į ETPA.“
Susiję:
Nors Lietuva kovoja visomis išgalėmis, tačiau socialdemokratas A. Butkevičius prognozuoja prastą rezultatą
Naujausi
Naujausi komentarai
Lora
IP 78.58.59.215 | 20:44:13
10.Darijus, viltis...yra durnių motina, o kas jų tėvas? Tikėjimas? :) Profams tinka abu :)...
yell...NATO go NACHO
IP 2001:67c:2660:425:f24d:a2ff:fe74:2be2 | 19:40:14
kaip žinia, beveik visos nato(go naxo) narės atsidūrė tame pindosų bordelyje be jokių referendumų :) - o tie keli referendumai, kurie vistik buvo surengti, gali būti nebent metodine medžiaga bet kokio profilio šulerių profkėse :))) - o kas juokingiausia, bene pats panašiausias į referendumą referend...