Vis labiau agresyvėjant Rusijai, gruodžio 20 d. LR Seimas patvirtino naują dešimties metų krašto apsaugos sistemos (KAS) plėtros programą, kuri, pasikeitus saugumo situacijai regione ir gynybos finansavimui, keičia neaktualia tapusią 2014 m. patvirtintą programą.
„Naujoji programa ne tik nustato krašto apsaugos sistemai keliamus tikslus, uždavinius ir prioritetus, išskiria pagrindines priemones iškeltiems uždaviniams pasiekti, bet ir numato uždavinių įgyvendinimo terminus, laukiamus rezultatus bei jų vertinimo kriterijus“, - skelbiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime visuomenei „Patvirtintas krašto apsaugos sistemos plėtros planas dešimčiai metų“.
Pagrindiniu krašto apsaugos sistemos vystymo tikslu išlieka pasirengimas savarankiškai ir kolektyvinei šalies gynybai: Lietuvos kariuomenės kovinės galios didinimas, pasirengimas priimti krizės atveju į Lietuvą atvyksiančias NATO valstybių karines pajėgas, įvairių valstybės institucijų ir piliečių įtraukimas į pasirengimą gynybai, atsparumas kibernetinėms ir informacinėms atakoms.
„Ši programa yra krašto apsaugos sistemos įrankis, užtikrinantis nuoseklų ir pasvertą gynybos pajėgumų vystymo planavimą, leidžiantį priimti racionaliausius sprendimus dėl ginkluotės ir karinės įrangos įsigijimų, užtikrinti efektyvų augančio gynybos biudžeto panaudojimą, ir svarbiausia – ji padeda krašto apsaugos sistemai būti dar skaidresne ir atviresne“, - pabrėžė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Programą ketinama įgyvendinti 2019-2028 m. Ja siekiama, kad Lietuvos kariuomenė būtų pajėgi užtikrinti patikimą Rusijos atgrasymą ir valstybės ginkluotą gynybą.
„Svarbiausiu KAS plėtros prioritetu išlieka kariavimo sausumoje gebėjimų vystymas, užtikrinant veiksmingą žvalgybą, vienetų judėjimą ir manevrą, ugnies paramos galią, oro erdvės gynybą, logistinę paramą bei saugų informacijos perdavimą, taip pat ir kibernetinį saugumą“, - skelbiama pranešime.
Tarp programoje numatytų priemonių yra ir priemonės, didinsiančios tarnybos Lietuvos kariuomenėje patrauklumą – numatoma baigti dar 2016 m. pradėtą įgyvendinti karių tarnybinių atlyginimų didinimo programą ir iki 2020 m. juos padidinti iki 30 proc. Taip pat numatoma įgyvendinti personalo rezervo pertvarką, suformuojant aktyvųjį rezervą, kuriame tarnyba truktų dešimt metų po išleidimo į atsargą. Kartu bus didinamas rezervo karių, atnaujinančių žinias ir įgūdžius, skaičius, ypač didelį dėmesį skiriant Lietuvos kariuomenei reikalingų specialistų ir vadovaujančio personalo rengimui. Programoje taip pat numatyta priemonių, skirtų stiprinti piliečių patriotizmą ir valią ginti valstybę, didinančių atsparumą informacinėms atakoms ir propagandai.
„Mes ir toliau siekiame naujos gynybos planavimo ir veiklos kokybės krašto apsaugos sistemoje. Dėl to šioje programoje yra įtvirtinta naujovė – per tris mėnesius nuo jos priėmimo Seime pateiksime Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinti krašto apsaugos sistemos dešimties metų įsigijimų, susietų su pajėgumais, planą bei personalo plėtros planą. Jos mums padės užtikrinanti nuoseklų ir pasvertą gynybos pajėgumų vystymo planavimą“, - pasakė R. Karoblis.
Šaltinis: kam.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:b458:a896:9d3a:a8b9 | 14:54:39
EU reikia stengtis priversti balistinėse raketose pereiti prie elektrinių variklių panaudojant sankcijas. Būtų ekologiška....
Lora
IP 78.58.59.215 | 14:44:02
Galimas Ukrainos padalijimas https://focus.ua/uk/voennye-novosti/679643-rf-sklala-plan-rozpodilu-teritoriy-ukrajini-na-3-chastini Foto https://focus.ua/static/storage/thumbs/1088x/2/c3/9cb5e682-5ea495e2034da561fb9a259752db4c32.webp...
Trigrašis
IP 88.222.180.47 | 14:40:55
Prastai dirbate.Per 1000 karo dienų,tik 15 sankcijų paketas....