|
Garsiausio visų laikų Lietuvos futbolo klubo „Žalgiris“ pastatai šiandien tarsi susilieję ir persipynę su gamta (nuotr. viršuje), jie savo architektūriniu braižu primena Nacionalinio stadiono griaučius ant Šeškinės kalno (nuotr. apačioje). Nuotr. E.eu |
Šveicarijos valdžiai suėmus aukštus Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) pareigūnus, įsiplieskė diskusijos šios sporto šakos čempionatų organizavimo tema.
Lietuvos futbolo specialistai bei kiti žinovai teigia, kad Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje vyks, net jeigu ir bus įrodyta, kad Rusija šią teisę nusipirko. Rusija jau ruošiasi čempionatui – tvarko infrastruktūrą, stato stadionus, todėl atšaukti čempionatą būtų nelogiška. Konservatorius, politikos mokslininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad yra dar viena, nors ir mažai tikėtina, galimybė, – čempionato boikotas.
„Įsivaizduokime, jei rimtos federacijos, tokios kaip Anglija, Vokietija, susirenka ir nusprendžia nedalyvauti čempionate. Tai, žinoma, tik teorinė galimybė, bet taip būtų galima spustelėti FIFA, kad persvarstytų tam tikrus sprendimus“, – neprarado vilties konservatorių mokslininkas, kalbėdamas LRT laidoje „Dėmesio centre“.
Jau anksčiau buvo pranešta, kad Lietuva šiuo atveju turi galimybę parodyti gerą pavyzdį kitoms pasaulio valstybėms, jei nieko nelaukdama pirmoji paskelbtų, kad 2018 m. Pasaulio futbolo čempionate Rusijoje ji griežtai atsisako dalyvauti ir ten nevyks.
Taip, tokiu atveju didžiojo futbolo kokybė nukentėtų, tačiau šio žaidimo garbė, kaip ir visos žmonijos garbė, Lietuvos dėka liktų apginta.
Legendinio „Žalgirio“ futbolo klubo priegos. Nuotr. E.eu |
Įėjimas į „Žalgirio“ futbolo klubo patalpas. Nuotr. E.eu |
Susiję:
Po nuvylusio FIFA sprendimo Lietuva gali tapti geru pavyzdžiu kitoms valstybėms