2024 m. lapkričio 26 d.

 

Lietuvos gyventojai sulaukė dar vienos labai didelės naudos

17
Paskelbta: 2018-05-30 07:22 Autorius: ekspertai.eu
Vyriausybės vicekancleris A. Mačiulis.
Vyriausybės vicekancleris A. Mačiulis.

Visi labai gerai prisimename ir dabar jaučiame, kokią naudą Lietuvos gyventojams suteikė lito sunaikiniams ir euro įvedimas, kiti valstybės pasiekimai.

Dabar valdžia pasistengė, kad Lietuvos gyventojai pajustų ir dar daugiau naudų.

„Šio mėnesio pradžioje Lietuva pakviesta tapti 36-ąja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO)  nare. Jau rytoj bus pasirašyta stojimo sutartis dėl mūsų šalies prisijungimo prie EBPO konvencijos. Tai visuotinai pripažinta ir didžiai vertinama organizacija. Tačiau ar pakankamai apie ją žinome, kokią naudą ši narystė atneš Lietuvai ir gyventojams?“, - klausiama vyriausybės pranešime „Vyriausybės vicekancleris A. Mačiulis: Lietuvos narystė EBPO – didelė nauda mūsų šalies gyventojams“.

Plačiau apie Lietuvos narystės EBPO naudą pokalbis su Vyriausybės kanclerio pavaduotoju Alminu Mačiuliu.

- Kas yra ši organizacija ir koks pagrindinis joje esančių valstybių veiklos principas?

- Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija šiuo metu vienija 35 valstybes. Lietuva taps 36-ąja nare. Tai daugiašalis valstybių klubas. Jis nebūtinai yra turtingų valstybių, kaip bandoma kitur jį įvardyti, tačiau modernių, inovatyvių šalių klubas, besidalijantis geriausiomis viešojo valdymo, ekonominės ir socialinės politikos praktikomis. Visa nauda ir atsiranda iš to, kad tapus šio klubo nare Lietuvai tampa lengviau prieinama visa garsiausių ekspertų atliktų analizių informacija, taip pat, kaip minėjau, atskirų valstybių praktika įvairiose srityse.

- Gal galite pateikti ir daugiau pavyzdžių, kokią naudą Lietuva įgis tapdama šios organizacijos nare?

- Pirmiausia, mes jau įgijome didelę naudą derybų dėl įstojimo į šią organizaciją metu. Gavome labai daug analizių, apžvalgų, rekomendacijų apie mūsų šalies atskiras sritis. Jas iš esmės jau pradėjome įgyvendinti. Pavyzdžiui, valstybės valdomų įmonių reforma. Buvo atsakingai remiamasi EBPO rekomendacijomis, kaip skaidrinti, padaryti efektyvesnes valstybės valdomas įmones, kurios vykdo tam tikras valstybės užduotis ir negali būti privatizuojamos. Šią reformą jau baigiama įgyvendinti ir įmonių valdymas, naudos valstybei požiūriu, jau yra pasiektas.

- Kaip Lietuvos narystė EBPO paveiks šalies gyventojus – kokią naudą, galimybes jiems suteiks?

- Narystė EBPO yra šalies patrauklumas užsienio investuotojams. Tikriausiai niekas negali paneigti, kad EBPO narės tarptautiniu mastu yra laikomos patikimomis, moderniomis šalimis, siekiančiomis gerovės savo piliečiams. Jeigu mes norime kuo daugiau užsienio investicijų, tai ši narystė EBPO bus vienas iš tų svarbių faktorių, kurie lems užsienio investicijų srauto didėjimą, gerai apmokamų darbo vietų augimą ir pan. O tai ir yra didelė nauda mūsų šalies gyventojams.

- Šis įstojimo procesas vyko ne vienerius metus. Koks Vyriausybės kanceliarijos indėlis, kokie darbai atlikti, kad būtų pasiektas toks rezultatas?

- Vyriausybės kanceliarija labai rimtai ėmėsi lyderystės vaidmens telkdama ministerijas, kitas institucijas, kurios buvo atsakingos už pasirengimą deryboms, po to – ir už patį derybų procesą. Visų pirma, reikėjo parengti taip vadinamo pradinio memorandumo, kuriame Lietuva įsipareigojo derinti savo teisinę sistemą prie EBPO šalims taikomos valdymo praktikos, taip pat prie rekomendacijų, kurios aiškiai išdėstytos EBPO dokumentuose.

Buvo sukurta ir speciali darbo grupė, kuriai vadovavo Vyriausybės kanceliarija. Drįsčiau teigti, kad pavyko gero bendravimo ir bendradarbiavimo būdu sutarti su ministerijomis, kad visų įsipareigojimų vykdymas būtų atliktas laiku. Kaip matome, tai sėkmingai pavyko.

- Įstojus į šią organizaciją, kokie bus tolimesni Lietuvos veiksmai?

- Atsiveria tikrai geros galimybės Lietuvai. Reikia tik visų mūsų iniciatyvumo, aktyvaus bendradarbiavimo EBPO komitetuose, darbo grupėse. Aš manau, kad ši narystė tikrai padės rasti tas priemones, kurios skatins Lietuvos valstybę eiti tolyn gerovės keliu, ko mes visi ir norime.



Šaltinis: lrv.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. ceslovas
(2018-05-30 21:58:47)
(78.61.182.241) Parašė:

Cia tas pats kaip ir su eurosojuzu "savarankisku valstybiu sajunga", o kas isejo? Manau, kad nieko doro nebus apart dideliu islaidu.



16. Vytas
(2018-05-30 20:01:53)
(62.80.225.75) Parašė:

Yra tokia patarlė: "Kas nemoka pats ką nors daryti, tas moko kitus, kaip reikia gyventi". Tai kokią gi naudą turės Lietuva, už metinę 3 milijonų įmoką į šią organizaciją? Ogi labai didelę: PATARIMUS. Ne naujas technologijas, ne naujas darbo vietas, o patarimus ir svajonę, kad kažkas užsinorės. investuoti į Lietuva tik todėl, kad ji - EBPO narė. Na o 3 milijonai kasmet... Bet juk valstybės mastu tai -smulkmena, užtat koks PRESTIŽAS! Valdžiai...



15. Nu jo...
(2018-05-30 19:27:52)
(188.69.215.123) Parašė:

Pažiūrėjau į krlerkučio abrozdėlį ir prisiminiau sojuzmultfilminę klasiką, kai nusipenėjęs katinas drėbteli: "... Taitis, Taitis... Mus ir čia neblogai maitina... " :D:D:D



14. Dzukas
(2018-05-30 19:13:05)
(93.100.87.209) Parašė:

Kiek pamenu Latvija jau du metai yra nare sios "garbingos" organizacijos. Latvija taip ir "plysta" nuo investiciju, o pragyvenimo lygis kyla kosminiu greiciu.



13. Andrius.A.
(2018-05-30 19:06:30)
(88.222.106.102) Parašė:

Valdžia sukurs dar daug gerai apmokamų darbo vietų komisijose savo gerbėjams.



12. jeronimas
(2018-05-30 18:59:27)
(93.107.4.169) Parašė:

Kancleris laimingas,nes dar vienas duris i Lietuvos biudzeta.Kodel kancleris pamirso pasakyti kiek Lietuvos zmonems kainuos tas isrinktuju klubas,kur kancleriams susitikimuose geriau net nei turku viesbuciuose ,kur viskas iskaiciuota.Pirmiausia kie Lietuva mokes stojimo mokescio ir toliau kasmetinio mokescio?? Cia kaip prezidentes vojazai i Davoso zydu turciu susitikimus.Kiek Lietuvai kainavo tai? O kokios naudos Lietuva apturejo??Ar bent karta prezidente pristate Lietuvai ,kokie klausimai buvo derinai Davose? Juk tai ne asmenine prezidentes kelione??? Ir dabar,girdi pritrauks istojimas investiciju.Kad tu investiciju vis nedaugeje.jeigu atsiranda uzsienio zydeliu kopanija,kurios atejima finansuoja Lietuvos mokesciu oketojai,tai takompanija nusausina lietuviu pinigines,suplonina biudzeto sumas,ir prasiskoline nesa autus.



11. Dzukas
(2018-05-30 14:00:17)
(93.100.87.209) Parašė:

Nepykite gerb. skaitytojai. Nu negali pas sukciu vyriausybe buti sventai saziningas vicekansleris. Taip nebuna.



10. Dėkojame
(2018-05-30 13:44:31)
(90.140.169.102) Parašė:

Taip, tikra tiesa.Dėkojame,2-ajam komentarui ir pritariame.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras