Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas.
Naujų mokslo metų proga šventinėje rikiuotėje dalyvavo ir susirinkusius kariūnus, karininkus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir svečius pasveikino krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kiti svečiai.
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis kreipėsi į akademijos bendruomenę, džiaugdamasis, kad noras rūpintis krašto apsauga ir rinktis karininko profesiją yra didelis – jį atspindi šiais metais į Karo akademiją įstojusių jaunuolių skaičius – 126. „Tai yra visos Lietuvos karo akademijos nuopelnas. Ir jūs, kariūnai, rodote, kokia akademija yra svarbi, kad ji stiprėja kaip visos Lietuvos akademinės bendruomenės narė, – pabrėžė ministras ir linkėjo šią tendenciją tęsti. – Ir toliau būkite svarbus patriotiškumo ugdymo lopšys ugdant tiek meilę tėvynei, tiek pagarbą praeičiai, tiek pareigą dabartinei Lietuvai.“
Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys pažymėjo, kuo akademija savita ir išsiskiria iš kitų mokymo įstaigų, kuo ypatingi ir jos auklėtiniai – būsimi Lietuvos karininkai. „Nė viena mokymo įstaiga Lietuvoje nesugebės paruošti mums reikalingo karininko – vado – tai geba padaryti tik Lietuvos karo akademija. Tik čia įskiepijama atsakomybė valstybei ir jos piliečiams, tik čia galima suprasti vado sprendimų kainą, kuri yra ir kario gyvybė, ir tautos likimas“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas.
Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius pasidalijo visiems labai džiugia žinia, kad šiais metais karininko profesiją pasirinko labai daug jaunuolių. Taip pat pristatė Karo akademijos ateities gaires, kuo naujieji mokslo metai bus ypatingi akademijai. Viršininkas atkreipė dėmesį, kad Karo akademija išsikėlė tikslą toliau plėtoti mokslinę veiklą ir ja remiantis gerinti studijų kokybę tarptautiniu mastu pripažintame karininkus lyderius rengiančiame universitete: „Pradėsime įgyvendinti naują lyderio ugdymo programą, pagal kurią kariūnams suteiksime vadui lyderiui būtinų karybos žinių, nuo pirmo kurso iki tos akimirkos, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas jiems suteiks leitenanto laipsnį, kai kiekvienas iš jų pradės karininko tarnybą kaip vadas, kuris savo kariams turės būti lyderis.“
Už nepriekaištingą tarnybą, iniciatyvą, profesionalumą ir svarų indėlį plėtojant ir stiprinant krašto apsaugos sistemą per rikiuotę akademijos karininkams buvo įteikti krašto apsaugos ministro ir Karo akademijos viršininko apdovanojimai, plk. ltn. Gintarui Koryznai – Karo akademijos medalis už asmeninį indėlį ir nuopelnus stiprinant Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimą su Lietuvos karo akademija.
Šiais metais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų gretas papildė 126 jaunuoliai – daugiausia nuo 2001-ųjų. Įstojusiųjų į šią aukštąją mokyklą skaičius pastaruosius pora metų auga – kasmet į Karo akademiją priimama beveik dvigubai daugiau jaunų žmonių, pasirinkusių karininko profesiją.
Šiemet Karo akademijoje Gynybos technologijų vadybos studijų programą pasirinko daugiausia pirmakursių – 47, Nacionalinio saugumo ir gynybos – 45, Tarptautinių santykių – 34. Pagal Gynybos technologijų vadybos programą nusprendę studijuoti jaunuoliai galės rinktis ir karinio rengimo kryptį. Nutarę tapti karinių oro pajėgų karininkais, kartu mokysis Lietuvos karo akademijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, pasirinkę karinių jūrų pajėgų karininko studijas – Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Akademijos specialistai atkreipia dėmesį, kad šiais metais, kaip niekada anksčiau, yra labai didelis stojančiųjų susidomėjimas Gynybos technologijų vadybos bakalauro studijų programa, todėl jai skirtos vietos iš karto buvo užimtos. Kariuomenė tampa modernesnė, tad jai reikia vis daugiau specialistų, gerai išmanančių moderniąsias technologijas. Karo akademija, bendradarbiaudama su partneriais – Antano Gustaičio aviacijos institutu ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, atsižvelgė į šį Lietuvos kariuomenės poreikį ir parengė į technologijas orientuotas studijas, kurias baigę kariūnai šios srities žinių bagažą ir geriausiai jas galės pritaikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenės Karinėse oro ir jūrų pajėgose.
Šaltinis: KAM
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]