Laikinai Generalinei prokuratūrai vadovaujantis Darius Raulušaitis teigia, kad atsižvelgiant į inkriminuojamų veikų sunkumą, kitas aplinkybes, tyrimą organizuojantis prokuroras nemato pagrindo kreiptis į Jungtines Valstijas dėl Seimo narės Neringos Venckienės ekstradicijos.
„Nesant nustatytai konkrečiai įtariamosios N.Venckienės buvimo vietai ir esant neišnaudotoms kitoms galimybėms užtikrinti jos dalyvavimą procese bei atsižvelgiant į N.Venckienei inkriminuojamų nusikaltimų pobūdį ir sunkumą, ikiteisminį tyrimą organizuojančio prokuroro vertinimu, šiuo metu nėra pagrindo N.Venckienei taikyti pačias griežčiausias prievartos priemones ir kreiptis dėl ekstradicijos“, - antradienį parlamente atsakydamas į grupės Seimo narių klausimus sakė D. Raulušaitis.
Paaiškėjo, kad JAV teisėsauga greitai sureagavo į Lietuvos pusės prašymą padėti ieškant Seimo narės. Tačiau amerikiečių paieškos vaisių nedavė – net garsiojo Federalinių tyrimų biuro (FTB) agentai pradingusios moters su sūnumi aptikti nesugebėjo.
Laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas sulaukė klausimo, ar Seimo narė gyva. D. Raulušaitis į tai atsakė, kad „prokuratūra neturi duomenų, kad N. Venckienė būtų mirusi, ir tikisi, kad ji yra gyva“.
Seimo narys Linas Balsys teiravosi, koks yra N. Venckienės buvimo JAV teisinis statusas – ar ji šioje šalyje yra legaliai, tačiau D. Raulušaitis tvirtino į šiuos klausimus negalintis atsakyti, nes tai slapta informacija.
„Esu keblioje situacijoje, kadangi kai kuriuos atsakymus į jūsų klausimus žinau, bet dėl jų slapto pobūdžio negaliu pateikti atsakymų“, - sakė D. Raulušaitis.
Lietuvos specialiosios tarnybos, kurios padėjo surežisuoti ir įgyvendinti N. Venckienės „pabėgimą“ drauge su jo sūnumi, puikiai žino kur ji yra ir kas su ja nutikę.
Tačiau tikėtis, kad realiai valstybę kontroliouojančios jėgos leistų atskleisti visuomenei tiesą, dabar būtų vaikiškai naivu. Ne tam buvo pradanginta Seimo narė ir jos sūnus, kad po pusmečio, metų ar dvejų staiga, lyg niekur nieko būtų pranešta, kad ji gyva, sveika ir nerūpestinga smagiai leidžia laiką svajonių šalyje. O visi, kas jų ieškojo, tiesiog paskutiniai žiopliai, tiek lietuviai tiek amerikiečiai...
Bet jaustis ramiai pedofilijos ir žudymų istorijos scenaristai ir veikėjai, taip pat neturėtų. Tai tikrai dar ne pabaiga šios baisios istorijos.
O kol kas telieka pasimėgauti sąmoningai neįgaliais dabartinio prokuratūros vadovo atsakymais (to pačio prokuroro, kuris nutekino informaciją ir apie banką „Snoras“), tiksliau būtų pasakyti – sapaliojimais.
Atsiprašome, jei ką nors šiais žodžiais įžeidėme.
•••••••
Daugiau apie šią istoriją skaitykite antimafijos skiltyje „Pedofilija“.
PAPILDYTA 2014 06 11
Trečiadienį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nusprendė susitikti su laikinai einančiu generalinio prokuroro pareigas Dariumi Raulušaičiu ir policijos generaliniu komisaru Sauliumi Skverneliu. Jie turėtų pateikti informaciją apie N. Venckienės buvimo vietą.
„Tikslių duomenų, kur šiuo metu yra N. Venckienė, teisėsauga neturi. <...> Daroma daugybė veiksmų, tiek viešo, tiek neviešo pobūdžio, teikiami teisinės pagalbos prašymai. Daroma viskas, kas tokiais atvejais priklauso“, – po susitikimo sakė D. Raulušaitis.
Jis tvirtino, kad N. Venckienės paieška vykdoma labai intensyviai.
„Visi bendradarbiauja, visi daro, ką gali, tačiau ne jokia paslaptis, kad ne visus nusikaltimus teisėsaugai pavyksta atskleisti, ne visus įtariamuosius surasti“, – paaiškino D. Raulušaitis.
Policijos laikosi „ankstesnės prielaidos“
Tuo metu S. Skvernelis kalbėjo, kad policija ir toliau laikosi ankstesnės prielaidos, kad N. Venckienė galėtų būti JAV.
„Esame kriminalinės žvalgybos institucija, todėl mūsų žinojimas nuo tų procesų, kas reglamentuojama baudžiamajame procese, yra truputį skirtingas ir skirtingos galimybės bei informacija. Mes galime turėti versijų ir prielaidų, gaunamų kriminalinės žvalgybos metu, bet tai turi būti įdėta tinkamai, kaip numatyta įstatymuose į šiuo atveju paieškos bylą“, – kalbėjo policijos vadovas.
Seimo pirmininkė baiminasi dėl mokesčių mokėtojų pinigų
Pati Seimo vadovė L. Graužinienė teigė norinti, kad N. Venckienės apkalta vyktų pagal Seimo statute nurodytas procedūras: jai turi būti įteiktas rašytinis šaukimas atvykti į apkaltą, nes kitu atveju vėliau valstybei gali tekti politikei išmokėti gausią kompensaciją.
„Turiu padaryti visas procedūras, kaip nurodyta Seimo statute, o jame nurodyta, kad turime įteikti pasirašytinai, todėl turime išnaudoti visas priemones, kad ta informacija pasiektų Seimo narę. Nes, jei ji grįžtų ir teismuose įrodytų savo tiesą, mokesčių mokėtojams reikėtų sumokėti nemažą sumą. Turime patirtį su Seimo kanclerio atleidimu“, – sakė L. Graužinienė.
Visgi Seimo vadovė žadėjo netrukdyti apkaltos procesui.
Alfa.lt, ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]