Komentuodamas susitikimą su Ukrainos parlamento vadovu Volodimyru Rybaku, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad pasirašyti Asociacijos sutartį su ES siekianti Ukraina esą dar ne iki galo įvykdė visus įsipareigojimus.
Jo teigimu, Ukrainos atstovams visuomet primenami trys segmentai: rinkimų procesas, jų skaidrumas; antrasis – teisinė reforma, pavyzdžiui, siekiant generalinio prokuroro nepriklausomumo esą turėtų būti pakeisti įstatymai; trečiasis – vadinamasis selektyvus teisingumas, konkrečiai – buvusios premjerės Julijos Tymošenko byla. „Visa tai žinoma mūsų ukrainiečių kolegoms, – teigė L. Linkevičius. – Jie tikrai žada, kad iki viršūnių susitikimo lapkričio pabaigoje bus ryškūs postūmiai šiais trimis klausimais.“
Pasak užsienio reikalų ministro, Ukrainai reikia padėti einant „jos europiniu keliu“, kartu suprantant, kad „nepadarysime reformų už Ukrainą“. L. Linkevičius svarstė, kad poslinkių nebuvimas J. Tymošenko byloje gali būti svertas, kuris esą sustabdytų ES ir Ukrainos asocijuotos narystės sutarties pasirašymą. Jo teigimu, J. Tymošenko išlaisvinimas ar gydymosi galimybių suteikimas „gerokai palengvintų Ukrainos klausimą“.
Kalbėdamas apie ES paramą Ukrainai, šiai patiriant Rusijos spaudimą, L. Linkevičius teigė, kad pasirašius asocijuotos narystės sutartį ES esama mechanizmo, leidžiančio taikyti išankstinę procedūrą – faktiškai vykdyti sutartį, nelaukiant, kol sutartis bus ratifikuota visose ES šalyse.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.