Seimo narys Audrius Nakas, atsiliepdamas į Norvegijos Tėvų unijos prašymą padėti Lietuvoje organizuoti konferenciją dėl „Barnevernet“ veiklos, kreipėsi į Užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių.
Ministras netruko atsakyti. Dėkodamas už Seimo nario laišką, vyriausybės narys teigė, kad finansų ministerija neturi, tačiau mielai pakonsultuotų, kur galima kreiptis dėl kitų galimų finansavimo šaltinių.
Pasak ministro, „iš tiesų, nepilnamečių vaikų globos užsienyje klausimais yra labai svarbu informuoti Lietuvos visuomenę“.
„Įvairios iniciatyvos ir renginiai šioje srityje yra sveikintini. Lietuvos ambasados užsienyje teikia informaciją, organizuoja seminarus ir ragina Lietuvos piliečius nuolatos domėtis vaikų teisių apsaugos ir globos klausimais, o prireikus – ragina kreiptis į ambasadas konsultacijai, ir bendromis jėgomis ieškoti teisinių sprendimų“, - pabrėžė L. Linkevičius.
Tuo pačiu ministras atkreipė dėmesį, kad „Užsienio reikalų ministerija taip pat ragina piliečius geriau pažinti rezidavimo šalių tradicijas ir teisinę aplinką“.
„Geresnis Norvegijos ir kitų šalių teisinės sistemos ir tradicijų pažinimas, visų pirma, gali padėti išvengti skaudžių atvejų, kai tėvams yra apribojamos ar atimamos teisės į vaikų globą“, - nurodė ministras.
Tačiau L. Linkevičius pripažino, kad „URM galimybės finansuoti kitų organizacijų renginius yra labai ribotos“.
„Tačiau ministerija galėtų pakonsultuoti dėl kitų galimų finansavimo šaltinių. Tam mums reikėtų tikslesnės informacijos apie renginio vietą, laiką, sąmatą, jo programą ir pagrindinius organizatorius“, - informavo ministras.
Ekspertai.eu primena, kad 2016 m. sausio mėnesį Norvegijos Tėvų unija organizuos konferenciją dėl nepilnamečių Lietuvos piliečių, kurie buvo atimti iš šeimų ir perduoti globėjams Norvegijos Karalystėje, situacijos. Konferencijoje planuoja dalyvauti: Marius Reikerås – teisininkas, atstovaujantis Žmogaus teisių komitetą Norvegijoje, jau antrą dešimtmetį viešinantis žmogaus teisių pažeidimus Barnevernet bylose, besirūpinantis šių bylų eiga Strasbūro teismuose, į klausimų sprendimą įtraukiantis tiek Norvegijos, tiek kitų suinteresuotų šalių politikus, tarptautinius institutus, atsakingas visuomenines organizacijas. Einar Salversen – psichologas, teismo ekspertas, daugiau nei 40 metų bendradarbavęs su „Barnevernet“ ir teikęs raportus šiai institucijai vaiko paėmimo iš šeimos bylose, vienas pirmųjų prakalbęs apie žmogaus teisių pažeidimus, pastaruoju metu įsitraukęs į bylas prieš neteisėtus „Barnevernet“ veiksmus, pateikiantis konkrečių faktų, jų pagrindimą ir vertinimus. Gro Hillestad – Norvegijos politikė, teisininkė, 15 metų Strasbūre dirbusi Thune, gerai išmananti žmogaus teisę ir jau ne vienerius metus atvirai kritikuojanti Norvegijos teismų praktiką šio tipo bylose. Tomaz Zadowsky – Europarlamentaras iš Čekijos, gerai žinomas Lietuvai dėl jo paramos čekei Eva Michalakovai, netekusiai Norvegijoje savo dvynukų, kuris labiausiai iš visų politikų įsigilinęs į daugelį kitų šio klausimo Norvegijoje aspektų. Gražina Leščinskienė – Gabrieliaus mama, vis dar neprarandanti vilties tesiniais būdais sugrąžinti savo sūnų jei ne į savo šeimą, tai bent pas mamą, oficialią sūnaus globėją Lietuvoje, tiesioginė procesų liudininkė, sukaupusi vertingus patyrimus ir medžiagą.
Nuotr. vg.no |
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]