Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcija reikalauja ypatingos skubos tvarka priimti Tautinių mažumų įstatymą, kuris „teisiškai atstatytų tautinių mažumų teises, dėl kurių buvo sutarta 1991 metais, nepriklausomybės grėsmės akivaizdoje ir galiojusioms iki 2010 metų“.
Tokį pareiškimą ši frakcija priėmė atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją, neva „žeminančią žmogaus orumą bei ignoruojančią piliečio teisę viešame gyvenime šalia valstybinės kalbos vartoti gimtąją kalbą“.
Seimo LLRA frakcija taip pat reikalauja teismų nutarimų, anot jos, „persekiojančių ir baudžiančių Lietuvos piliečius už gimtosios kalbos vartojimą viešame gyvenime, panaikinimo, Lietuvos teisinės sistemos depolitizavimo, visų ieškinių, susijusių su tautinių mažumų kalbų vartojimu viešajame gyvenime, atsiėmimo“.
LLRA frakcija nurodė ketinanti ginti, jos teigimu, pažeistas tautinių mažumų teises ir tarptautinėje erdvėje. „Kreipsimės į visas tarptautines institucijas bei geros valios žmones dėl žmogaus teisių pažeidimų mūsų daugiatautėje ir daugiakultūrėje valstybėje“, – pareiškė LLRA frakcija, kuriai vadovauja Seimo narė Rita Tamašunienė.
Anot jos, 2013 metų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pusmetį tautinės mažumos, vertindamos šalies reprezentacines funkcijas tarptautinėje arenoje bei politinio veido svarbą, nerengė jokių protesto akcijų.
„Deja, paskutiniai įvykiai rodo, kad tautinių mažumų ištikimybė nepriklausomai Lietuvai, padorus ir sąžiningas darbas Lietuvos labui nėra įvertinti. Tautinių mažumų įstatymo nauja redakcija nėra priimta, o ruošiamojoje bandoma atsisakyti nepriklausomybės laikotarpiu priimtų nuostatų. Net grįžimas prie 1991 metų sausį priimtų ir 20 metų veikusių normų yra blokuojamas“, – savo pareiškime aiškina LLRA frakcija.
„llra.lt“, „ekspertai.eu“ inf.
Susiję:
Seimas atidėjo Tautinių mažumų įstatymo projekto svarstymą
Konservatoriams tylint, M. Adomėnas talkina LLRA siekiui įtvirtinti Lietuvoje dvikalbystę
V. Tomaševskis meluoja, o VRK leido prorusiškoms jėgoms dalyvauti rinkimuose lengvatinėmis sąlygomis