LRT taryba yra aukščiausias LRT organas, viešo konkurso būdu 5 metams skiriantis generalinį direktorių, nustatantis jo atlyginimą. Tačiau vasario 23 d. vykusiam LRT tarybos posėdžiui vadovavo ne tarybos pirmininkas ir net ne kuris nors jos narys, bet LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.
Tąkart visuomenė klausė – kaip taip gali būti? Ar LRT tarybos pirmininkas tiesiog papokštavo, leisdamas tarybos posėdžiui vadovauti ne LRT tarybos nariui? Nes generalinis direktorius tik turi teisę dalyvauti tarybos posėdžiuose be jokios balso teisės, tuo labiau jis negali vadovauti ar nurodinėti. O gal šuo pakastas kur nors giliau?
Apie tai skelbėme publikacijoje „Kol kas be „ekspertai.eu“ komentaro: vasario 23 d. LRT tarybos posėdžio fragmentas“.
Į kovo 23 d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdį buvo kviestas atvykti LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis, su kuriuo norėta pasikalbėti dėl minimo tarybos posėdžio ir dėl A. Siaurusevičiaus vaidmens jame. Tačiau į Seimą atvyko ne LRT tarybos pirmininkas, ne kuris nors pirmininkui atstovaujantis tarybos narys, bet LRT generalinis direktorius A. Siaurusevičius, kuris nėra ir net neturi teisės būti tarybos nariu.
Kadangi į posėdį kviestas LRT tarybos pirmininkas neatvyko, buvo pasiūlyta šio klausimo svarstymą nukelti į kitą savaitę.
Kadangi pirmininko nebuvo, tai apie vasario 23 d. vykusį LRT tarybos posėdį komiteto narė Rima Baškienė klausė generalinio direktoriaus, ar jis pradėjo posėdžiui vadovauti, ar LRT tarybos pirmininkas tarytum nebėra visagalis?
„Ar čia galima įžvelgti kažkokius…“, – bandė klausti parlamentarė R. Baškienė, tačiau LRT generalinis direktorius ją nutraukė.
„Taip galima įžvelgti. Reikia perskaityti LRT įstatymą, jis priimtas Seimo, ten viskas parašyta, ir nieko daugiau“, – patikino A. Siaurusevičius.
Skaitome LR Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą: „Generalinis direktorius turi teisę gauti Tarybos nutarimus, Administracinės komisijos išvadas bei kitą informaciją, būtiną savo funkcijoms atlikti, be balsavimo teisės gali dalyvauti Tarybos ir Administracinės komisijos posėdžiuose“.
Ir nieko daugiau.