Pirmadienį Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Verslo darbdavių konfederacijos, asociacijos „Investuotojų forumas“ ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos pasirašytu memorandumu įkurta Lietuvos verslo taryba.
„Šios organizacijos sutarė esminiais valstybės pažangos klausimais ir svarbiausiais iššūkiais ieškoti bendrų pozicijų ir siūlyti tiek vyriausybei, tiek parlamentui sprendimus, kurie padėtų mums turėti tvarų ekonomikos augimą, susidoroti su augančiais iššūkiais“, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
„Mes kartu nuveiksime gerokai daugiau, taip pat ir energetikos, mokesčių, darbo santykių srityse“, – sakė Investuotojų forumo valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.
Memorandume numatoma, kad būtina užtikrinti sparčią ūkio plėtrą, didinti konkurencingumą ir formuoti palankią investicinę aplinką, gerinti sąlygas verslui.
Išsyk po memorandumo pasirašymo vykstančioje konferencijoje „Lietuvos ekonomika – metai po rinkimų“ verslininkai žadėjo inicijuoti diskusiją dėl šalies žmogiškųjų išteklių, darbo santykių, finansų ir jų pasiekiamumo, konkurencinės aplinkos ir energetikos sektoriaus padėties.
„Energetiniai dalykai, be abejonės, yra didžiulis iššūkis. Mes gyvename besikeičiančioje aplinkoje, energijos sąnaudas sunkiai begalime prognozuoti. Aišku yra tik viena, kad energijos sąnaudos įmonių savikainoje augs, ir, be abejonės, įmonės jau šiandien skaičiuoja, kaip keisis jų pelningumai, kiek keisis jų produktų savikainos, kokia yra jų konkurencinė ateitis“, – vieną svarbiausių diskusijos klausimų pristatė R. Dargis.
Pasak R. Dargio, valstybės gerovę lemia trys pagrindiniai dalykai. „Kalbant apie valstybės iššūkius, į visą valstybės ateitį žiūrime per tris dalykus: žmogiškieji ištekliai, finansai ir konkurencinė aplinka“, – sakė LPK vadovas.
Vienas verslo tarybos tikslų – darbo santykių „lankstesnis reglamentavimas“.
Eltos, „Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.