Tapo žinoma, kad kompanija "Microsoft" kuria naują strategiją, kuri numato, kad jos firminiai planšetiniai kompiuteriai "Surface" turėtų išstumti "Android" planšetes, o kartu gerokai sumažinti kompanijos "Apple" ir jos "iPad" hegemoniją. Kad būtų įgyvendinti šie tikslai, "Surface" padaliniui iškeltos gana nelengvos užduotys, tiesa, jas turėtų palengvinti įspūdingo dydžio rinkodaros biudžetas.
Kelionės į planšetinių kompiuterių olimpą pradžia numatyta 2013 m. birželio 1 d., mat tuomet prasidės "Microsoft 2014" finansiniai metai, per kuriuos programinės įrangos gigantas planuoja parduoti ne mažiau kaip 25 mln. planšetinių kompiuterių "Surface". Verslo segmente kompanija ketina tapti vienareikšmiu lyderiu, tačiau vartotojų segmente "Microsoft" kiek atsargesnė – čia keliama užduotis užimti antrą vietą po "Apple". Švietimo srityje taip pat numatoma dalyvauti visuose konkursuose, kur tik įmanoma. Šiems tikslams pasiekti ketinama pasitelkti ir partnerius, kuriems turėtų tekti pagrindinė pardavimo dalis.
Tokie planai gali atrodyti neįgyvendinami, ypač atsižvelgiant į tai, kad iki šiol buvo parduota apie 1,5 mln. "Surface Pro/RT". Tačiau dabar situacija keičiasi, nes į savo firminių planšetinių kompiuterių populiarinimą ketinama investuoti 4,4 mlrd. dolerių. Kalbant apie rinkodarą, tai tiesiog astronominės sumos. Palyginkime: "Samsung Electronics", kurios reklamai skirtas biudžetas laikomas pačiu didžiausiu, 2012 metais reklamai skyrė „tik“ 4 mlrd. dolerių, ir čia kalbama apie visą jos produkciją, įskaitant planšetes, išmaniuosius telefonus, fotoaparatus, televizorius, nešiojamuosius kompiuterius ir kitą produkciją. "Apple" per tą patį laikotarpį reklamai išleido apie 1 mlrd. dolerių.
Kaip matyti, "Microsoft" ypač daug tikisi iš savo planšetinių kompiuterių, kuriuos analitikai vadina etaloniniais, t. y. būtent į juos turi orientuotis "Windows" planšetinių kompiuterių gamintojai. Trumpai tariant, korporacijos ir Redmondo vadovybė paprasčiausiai pavargo laukti tos akimirkos, kai jos partneriai pradės gaminti konkurencingus produktus, o ne kritikuoti "Windows 8" dėl visų industrijos bėdų.